Sarbiewo 28  +48 513 774 949   parafiasarbiewo@gmail.com A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

XIX Niedziela zwykła

niedziela 14.08.2022

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, XIX zwykła w roku liturgicznym. Modlimy sie dziś o dobre rozeznanie tego, kim jesteśmy i dokąd chcemy dotrzeć. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi w tym miesiącu rzesze pielgrzymów.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Dziś zatem wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna po mszy świętej o godz. 12.00.

3. Dzis wymieniamy tajemnice różańcowe.

4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze m. in. o tym, co sie dzieje z CPK i jaki to ma sens; o męczennikach czasu wojny; o powstającym Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki; o tym także, czy noszenie krzyżyka w uchu jest stosowne, czy to już profanacja? W cyklu wakacyjnym zaś - Podhale.

5. Wróciliśmy szczęśliwie z naszego relaksacyjnego wyjazdu. Dla wielu z nas był to wyjazd wakacyjny, tym większa radość. Dziękujemy Bogu za to, że szczęśliwie wróciliśmy do naszych Rodzin i do Wspólnoty. Docenilismy to bardziej w związku ztym, co sie wydarzyło w Chorwacji i w co zostaliśmy "wciągnięci" prze głupie i nieprofesjonalne zachowanie niektórych lokalnych mediów.

6. Przypominam prośbę, jaką w imieniu własnym i Organizatorów parafialnego Spotkania kierujemy do naszych Parafian i Przyjaciół. W ostatnią sobotę sierpnia - 27.08, od godz. 12.00 - chcemy zorganizować parafialny piknik. Zapraszamy do aktywnego włączenia się w to Wydarzenie. Prosimy też o wsparcie niektórych inicjatyw: potrzebujemy fantów do loterii /można przekazać środki finansowe na zakup fantów/ oraz prosimy o przygotowanie ciast i wypieków.

niedziela 14.08.2022

poniedziałek 30.05.2022