Sarbiewo 28  +48 513 774 949   parafiasarbiewo@gmail.com A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ostatnia niedziela roku

niedziela 26.12.2021

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  2. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  3. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą sprawowane o 9.00 i 12.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  4. Od przyszłej niedzieli nie będzie w niedziele mszy świętej o godz. 16.00. Pozostają nam msze o godz. 9.00 i 12.00. Tak będzie w styczniu i w lutym.
  5. Zachęcam też do czytania prasy katolickiej, w tym najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. W nim rozważanie o Odwiecznym i nieskończonym Bogu, który pogrążył się w ludzkiej skończoności, w swoim stworzeniu, by doprowadzić człowieka i całe stworzenie do siebie; O małżeństwie, mundialu i miłości opowiadają Zyta i Antoni Piechniczkowie; O istocie sporu cywilizacyjnego, jaki toczy się w świecie zachodnim, jego praktycznych przejawach i miejscu Boga w tym sporze mówi Bronisław Wildstein; także coś ważnego na dziś: czyli jak późną jesienią i zimą delektować się ciepłymi herbatami, jakich dodatków użyć, aby wzmocnić i rozgrzać nasz organizm. Zachęcam do lektury.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego młodego Parafianina + Piotra Ziemkiewicza. Polećmy go w naszych modlitwach miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie .

niedziela 26.12.2021