Sarbiewo 28  +48 513 774 949   parafiasarbiewo@gmail.com A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

niedziela 09.01.2022

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
  2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
  4. Porządek niedzielny się zmienił. Nie będzie mszy świętej o godz. 16.00. Pozostają nam msze o godz. 9.00 i 12.00. Tak będzie w styczniu i w lutym.
  5. Zachęcam też do czytania prasy katolickiej, w tym najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. W nim rozważanie o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem; o chrzcie Pana Jezusa i o tym, do czego Mu to było potrzebne; o Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa; a na płockich stronach o Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Zachęcam do lektury.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina + Eugeniusza Jakóbowskiego. Polećmy go w naszych modlitwach miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

niedziela 26.12.2021