Sarbiewo 28  +48 513 774 949   parafiasarbiewo@gmail.com A A A

Aktualności wszystkie aktualności »

IX Niedziela zwykła 02.06.2024

poniedziałek 03.06.2024

1. Liturgia Słowa przypomina nam o potrzebie świętowania dnia poświęconego Bogu - ma to być prawdziwy Dzień dla Pana i dla Bliźniego. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku. Pan Jezus wskazał głębszy wymiar, duchowy. Taki, który prowadzi do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.

2. Dzisiejsza Niedziela to w Polsce Dzień Dziękczynienia. Kolejny dzień dany nam po to, byśmy nauczyli się bycia wdzięcznymi za to, co posiadamy. Dziękujemy Bogu za Jego Niepojętą i Nieskończoną Miłość, za Dar Wcielenia i Odkupienia. Dziękujemy za nasze osobiste, rodzinne i parafialne Dobro, którego doświadczamy. Dziękujemy też za Ojczyznę, wolną i niepodległą - o którą musimy walczyć, by jej nie utracić.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc Czerwiec, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Jezusowego. Każdego dnia, o ile to możliwe, odmawiajmy Litanię do Serca Jezusowego.

4. Dziś też I-sza niedziela miesiąca, a zatem wymieniamy tajemnice w Kołach Żywego Różańca.

5. W piatek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Chciejmy w tym dniu wynagradzać Sercu Jezusowemu za grzechy i zniewagi ludzi i własne, ale też poświęćmy chwilę na modlitwę w intencji kapłanów - by w Sercu Pana Jezusa znajdowali siłę i moc do codziennej, trudnej posługi i źródło swojego uświęcenia.

6. W sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Plan wizyty duszpaskiej na ten tydzień:

Poniedziałek - Arcelin, od 14.30;

Wtorek - Jarocin wieś, od p. Żołądek, od 14.30;

Środa - Wola Folwark, od p. Więcław, od 11.30;

Czwartek - Wola Dłużniewska, od p. Brzezińskich, od 12.30;

Piątek - Ćwiklinek spółdzielnia, od 12.30;

Sobota - Sarbiewo, od p. Wirszewskiej, od 9.00.

poniedziałek 03.06.2024

środa 15.05.2024

poniedziałek 29.04.2024

Najnowsze zdjęciawszystkie zdjęcia »