Sarbiewo 28  +48 513 774 949   parafiasarbiewo@gmail.com A A A  

Życzenia na Boże Narodzenie

piątek, 24-12-2021


A jednak w ten nasz marny świat Bóg chce wejść i w nim zagościć..

Trochę marna pogoda dzisiaj nam towarzyszy. Wracałem teraz do siebie z Wigilii w Rodzinie i myślałem sobie, że nie jest łatwo w takich warunkach utrzymać Radość ze spotkania oraz piękno tego, co zaraz nastąpi. Z drugiej jednak strony ten Dzień nie był i nie jest nadal łatwy. W czasach Jezusa - brak życzliwości, gościnności, odrzucenie Maryi i Józefa, znieczulica na człowieka w potrzebie ... Tak było. Dziś też kolorowo nie jest. A jednak w ten nasz marny świat Bóg chce wejść i w nim zagościć. Życzę Wam wszystkim, czytającym te słowa, a także sobie - aby ten najbliższy dzień, tydzień, miesiąc i rok: były wyjątkowe, przeniknięte Cudem Narodzenia Boga. Niech Cud dokona się w nas pomimo wszystkich problemów: pogody, pandemii, podziałów, chorób i kłótni, braku jedności i wzajemnych oskarżeń. Niech zwycięży to, co dziś nas połączyło w wielu domach: Zgoda, Pokój, Miłość, Wybaczenie, poczucie Wspólnoty, Wiara i Nadzieja oraz świadomość tego, że rodzący się Jezus przychodzi by pokazać nam, jak Ważni jesteśmy. Dla Boga i dla Człowieka. Warto dla tego Gościa trochę od siebie wymagać i nieco pozmieniać. Pięknego i bezpiecznego Bożego Narodzenia.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM