Sarbiewo 28  +48 513 774 949   parafiasarbiewo@gmail.com A A A  

Pan blisko jest...

poniedziałek, 20-12-2021


Pan blisko jest – oczekuj Go, w Nim serca Moc. a chwilę już tak naprawdę Narodzenie Pańskie. Uroczystość wielka, ważna, przebogata w doznania duchowe, kojarząca się z rodzinnym spotkaniem i z opłatkiem i z prezentami… Tylko – tak po prawdzie – czy tak rzeczywiście wygląda Boże Narodzenie, w moim domu?

https://www.youtube.com/watch?v=ir0EGXV-6oI

Ile pozostaje z tego pięknego Obrazu Bożej Dzieciny, która przychodzi do mojego domu, siada ze mną przy stole, cieszy się radością domowego ogniska, miłością wszystkich członków Rodziny? Ile jest w moim świecie miejsca dla tego Dziecięcia? Fascynujące to pytanie. Niekiedy narzekamy na mieszkańców Betlejem, że nie rozpoznali, że wredni i mali to ludzie, bo nie znaleźli miejsca dla Jezuska. Prawie gotowi jesteśmy klątwę na nich rzucać, bo zajmowali się swoimi sprawami i nie myśleli o Świętej Rodzinie.

A tymczasem dziś. Przepiękny śpiew „Pan blisko jest” i przepiękna postawa wielu, którzy już czekają. Przygotowani, którzy uporządkowali swoje serca i domy. Przygotowani, bo otwarli się na Dar Nawiedzenia i z Miłością oczekują Posłanego – żeby przemienił ich Życie! Przygotowani, by dawać świadectwo niewiernym i poganom, że także dziś da się żyć pięknie i z Bożą Łaską. Przygotowani, bo nie tylko serca – ale i domy już wypełnili Miłością, Wiarą i Nadzieją Spotkania i miejsce Mu przygotowali, żeby Dziecię nie zmarzło i miało wszystko, czego potrzebuje. I tylko Bóg w niebie patrzy na to ze smutkiem i pyta: „A gdzie reszta?” Gdzie Ci wszyscy, dla których On się rodzi? Dla których Ja posyłam Go na świat, aby Życie Wieczne mieli? Gdzie oni są: Ci, których kocham; którym tak wiele chcę dać, których uczyniłem swoimi przez Chrzest? Którzy w Komunii otrzymali Boga? Którzy w Sakramentach jednoczyli się ze mną? Gdzie oni wszyscy są, co ich zatrzymało, co jest ważniejsze???

Pan blisko jest – oczekuj Go! Jeszcze kilka dni. Jeszcze jest Nadzieja, że w naszych domach dokona się CUD NARODZENIA. Mam taką nadzieję, choć nie ukrywam, że jest to trochę nie najmocniejsze odczucie. Ale towarzyszy mi ono nieustająco. Cieszę się, że coraz więcej Osób przeżywa Wigilię i Narodzenie Jezusa bardziej świadomie. Można udawać, że się nic nie dzieje. Można wydawać kartki świąteczne bez Jezusa i bez święta. Można zamiast kolęd posłuchać innych melodii. Można zamiast Pokoju nieść nienawiść. Tylko po co? Pan blisko jest i nie odejdzie. Pozwól Mu przemienić Twoje życie. Miej w sobie Odwagę, by Niemożliwe stało się Realne.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM