Sarbiewo 28  +48 513 774 949   parafiasarbiewo@gmail.com A A A  

Frajdalandia - nagroda za różaniec

poniedziałek, 04-07-2022 | dodał: ks. Proboszcz


Czasem trwanie na modlitwy przynosi kilka poziomów radości. Ten podstawowy to radość z bliskości do Boga czy Maryi. Dodatkowy zaś - to możliwość spędzania wspólnie czasu z Tymi, którzy jak my chcą czegoś dobrego i fajnego, dla siebie i innych. My szukamy takiego "bycia razem", aby mobilizować się do trwania na modlitwie i pogłębiania wiary i miłości.

Każdego roku, z radością patrzę na nasze Dzieciaki, które w sposób niepowtarzalny trwają na modlitwie różańcowej. Cały październik mija mi szybko, gdy każdego dnia z grupą dzieci i dorosłych odmawiamy różaniec. Ta modlitwa, sama w sobie, ma swój urok. Ale wtedy, gdy kilkulatki ze swoją wyjątkową gorliwością odmawiają Zdrowaś Maryjo - robi sie magicznie.

Potwierdzeniem tego jest również udział i zaangażowanie osób dorosłych, które razem z najmłodszymi tworzą tę fantastyczną grupą różańcowych Mocarzy. Wiem i jestem Bogu za to wdzięczny, że nam Błogosławi. Wiem i z tym większą gorliwością odmawiam różaniec - że Maryja nas prowadzi i się nami opiekuje!

Ale jednocześnie - jako proboszcz - chcę każdego roku dzieciom przekazywać jakąś fajną nagrodę, która zmobilizuje już się modlących i zachęci kolejnych właśnie do różańca. W tym roku - dzięki moim kochanych Parafiankom, które znalazły to miejsce - pojechaliśmy do blisko leżącej "Frajdalandii". Było super!

Popatrzcie na zdjęcia, na radość Dzieciaków i w październiku dołączcie do nas.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM