Parafia Sarbiewo Oficjalna strona Parafii Sarbiewo

  • Skocz do głównej treści strony
  • Skocz do menu nawigacyjnego i logowania

Nawigacja - szukaj

Nawigacja

  • Strona główna
  • Ogłoszenia parafialne
  • Z życia parafii
  • 600-lecie parafii
  • O parafii
  • Kontakt

Szukaj

Dzisiaj jest: 28 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
Logo
Jesteś tutaj: Home Strona główna

Menu strony

  • Strona główna
  • Ogłoszenia parafialne
  • Z życia parafii
  • Porządek nabożeństw
  • O parafii
  • Galerie
  • Ciekawe strony
  • Kontakt
  • Cmentarz parafialny w Sarbiewie
  • Szukaj

Poświęcenie palm i pokarmów

Modlitwa poświęcenia palm

Wszechmogący, wieczny Boże, uświęć † te gałązki swoim błogosławieństwem i spraw, abyśmy idąc z radością za Chrystusem Królem, * mogli przez Niego dojść do wiecznego Jeruzalem. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

albo

Wszechmogący Boże, z palmami w rękach czcimy dzisiaj zwycięstwo Chrystusa, † pomnóż naszą wiarę i wysłuchaj nasze prośby, * abyśmy zjednoczeni z Chrystusem przynosili Tobie owoce dobrych uczynków. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

palmy

 

Błogosławieństwo pokarmów /może być w Wielką Sobotę lub w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego/:

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Z Listu świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy.

Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

swieconka

Zagrożenie wirusem

Zarządzenie Biskupa Płockiego w odpowiedzi na Komunikat 
Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski 
z dn. 13 marca 2020 roku

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce od dnia 13 marca 2020 roku każe podjąć nowe działania, także w dziedzinie życia religijnego Kościoła w Polsce. W związku z Komunikatem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, przekazuję następujące zarządzenia dla moich Drogich Kapłanów i Diecezjan.
1. W trosce o wzajemne zdrowie i odpowiedzialność za innych, pamiętajmy o możliwości skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, której udzieliłem do dn. 29 marca br. Korzystajmy chętnie z tego prawa Kościoła. Proszę osoby starsze, chore, zainfekowane, a także dzieci, młodzież oraz wszystkich, którzy się boją zarażenia, aby pozostali w domach, jednocząc się w modlitwie za pomocą mediów. Na stronie internetowej diecezji płockiej aktualizowana jest informacja o transmisjach Mszy Świętych niedzielnych i codziennych, do których zachęcajmy wiernych. Proszę Księży Proboszczów, aby uświadomili wiernym, że nie powinni gromadzić się tłumnie w świątyniach. W kościele może znajdować się podczas Mszy Świętej nie więcej niż 50 osób. Jeśli wierni przyjdą, powinni zachować przynajmniej 1 metr odległości między sobą.
2. Zwracam się do Księży, aby za pomocą mediów społecznościowych (np. Facebooka, Twittera, YouTube) organizowali transmisje Mszy Świętych i nabożeństw (Drogi Krzyżowej, Gorzkich żali, nabożeństw pokutnych, rozważań Słowa Bożego) ze swoich kościołów parafialnych. Wykorzystajmy te środki do kontaktu z naszymi wiernymi w czasie, gdy nie mogą przychodzić do naszych świątyń.
3. Pamiętajmy o możliwości przyjmowania Komunii duchowej, wzbudzając w sobie taką intencję podczas udziału w transmisjach Mszy Świętych. Ufajmy Panu, że w sposób zwyczajny będziemy mogli przystępować do sakramentów świętych już w niedługim czasie, gdy zwalczymy szerzącą się pandemię.
4. Aż do odwołania, na terenie diecezji płockiej zostają zawieszone wszystkie rekolekcje, zarówno parafialne, jak i szkolne.
5. Proszę Księży Proboszczów, by w miarę możliwości otwierali kościoły dla indywidualnej modlitwy wiernych w ciągu dnia.
6. Sprawowanie sakramentu chrztu świętego, jeśli nie grozi niebezpieczeństwo śmierci, spróbujmy przełożyć na dalszy czas.
7. Proszę kapłanów, aby z zachowaniem roztropności byli gotowi do sprawowania sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Przypominam o obowiązku zabezpieczenia konfesjonałów foliami lub szybami ochronnymi.
8. Należy zadbać o to, aby pogrzeby były sprawowane bez większego udziału wiernych. Łącząc się w bólu z wiernymi, zachęcajmy ich, aby do ustania pandemii w pogrzebach brała udział jedynie najbliższa rodzina, nie więcej niż 50 osób.
9. Zgodnie z prośbą abpa S. Gądeckiego, proszę, by kapłani i osoby życia konsekrowanego codziennie o godz. 20.30 odmawiali w kościołach różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych, kończąc go antyfoną maryjną „Pod Twoją obronę” w intencjach Ojca Świętego. Zadbajmy o transmisję tej modlitwy za pomocą mediów społecznościowych. Wspólnota wiernych, zjednoczona w modlitwie i na kolanach, będzie w czasie Wielkiego Postu ukazywała wagę i moc wiary, nawet gdy nie może fizycznie znaleźć się w jednym miejscu.
10. Apeluję do wszystkich o bezwzględne stosowanie się do zarządzeń władz, służb medycznych i sanitarnych. W duchu odpowiedzialności i miłości bliźniego traktujmy poważnie obecną sytuację. Nie chodzi jedynie o nasze zdrowie, ale przede wszystkim o zabezpieczenie ludzi słabszych i chorych. Zobowiązuję kapłanów do informowania wiernych na bieżąco o nowych zarządzeniach władz. 
11. Proszę szczególnie dzieci, młodzież, osoby starsze, chore, zainfekowane, aby bez potrzeby nie opuszczały domów. Wykorzystajmy ten czas na modlitwę, naukę i pracę w domu.
12. Zwracam się do dorosłych o okazywanie miłosierdzia ludziom chorym, starszym, zainteresowanie nimi i pomoc w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Bądźmy dobrymi Samarytanami, którzy nie przechodzą obojętnie obok cudzej biedy, pamiętając zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić do zakażenia ich wirusem.
13. Unikajmy w tym trudnym czasie zabobonnego i magicznego podejścia do wiary, typowego dla religii pierwotnych. Katolicy zawsze wyróżniali się właściwym pojmowaniem relacji wiary i rozumu. Nie odwołujmy się do proroctw i przepowiedni, a trzymajmy się zdrowej nauki (por. 2 Tes 2,15), pamiętając, by być zawsze gotowymi na przyjście Pana.
Dni, w których koronawirus wystawia na próbę wiarę i wytrwałość wielu osób, dają nam okazję do coraz pełniejszego rozumienia, jak bardzo ważne jest odkrywanie Chrystusa nie tylko w sakramentach świętych, ale także w służbie drugiemu człowiekowi. Zdajmy ten egzamin z solidarności społecznej, budowania więzi i patriotyzmu. Ufajmy, że gdy przyszło nam zmierzyć się z tajemnicą zła moralnego i fizycznego, pozwoli nam to jeszcze bardziej zawierzyć nas i nasze rodziny Bożemu Miłosierdziu, przez wstawiennictwo Maryi, przyzywanej jako Uzdrowienie chorych. 
Ogarniam wszystkich, w tym trudnym czasie, szczególną modlitwą i z serca błogosławię. 
Płock, dn. 13 marca 2020 roku


† Piotr Libera
Biskup Płocki

 

Wyjazd relaksacyjno - poznawczy

W dniach 04 - 05 maja udało sie nam zorganizować i pojechać na dwa dni na północ naszej Ojczyzny. Chcieliśmy trochę odpocząć - głównie psychicznie - od naszych codziennych obowiązków, przy jednoczesnym pragnieniu zobaczenie czegoś nowego / dla wielu z nas/ lub przypomnienia sobie zabytków i urokliwych miejsc tychże terenów. Wybraliśmy sobie trasę Braniewo, frombork, krynica Morska, Gdynia i Gdańsk.

Początkiem naszego zwiedzania stało się przepiękne Braniewo z jego wybranymi zabytkami, kościołami / w tym cerkwią/ i bogatą historią, którą warto poznać. Dzieki pomocy przewodnika poznaliśmy nieco te wszystkie elementy, odbywając spacer po cudnych zaułkach miasta.

Później przyszedł czas na Frombork - głównie katedra i Wzgórze katedralne, a nastyępnie odbyliśmy rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej po zatoce - do Krynicy Morskiej, gdzie mieliśmy Bazę wypoczynkową u fantastycznych sióstr katarzynek.

Następnego dnia, po mszy swiętej i śniadaniu czekały juz na nas Gdynia i Gdańsk. Nie da się w 8 godzin wszystkiego zobaczyć, ale co daliśmy radę, przy pomocy kolejnego przewodnika, zobaczyliśmy. Spacery, koncert organowy, piękno portu w Gdyni i piękne obrazy Gdańska, smaczne jedzenie, bursztynowy ołtarz, Bazylika mariacka i wiele innych atrakcji zrekompensowały nam trud pokonywanych kilometrów.

Mam nadzieję, że kiedy juz zmęczenie minie, a zakwasy dadzą spokój - odczucia estetyczne dopiero rozkwitną. Poniżej galeria z tych dwóch dni.

  • 20180504_095224_resize
  • 20180504_095718_resize
  • 20180504_095734_resize
  • 20180504_104902_resize
  • 20180504_105432_resize
  • 20180504_105441_resize
  • 20180504_114831_resize
  • 20180504_142630_resize
  • 20180504_142637_resize
  • 20180504_142647_resize
  • 20180504_143421_resize
  • 20180504_143437_resize
  • 20180504_143651_resize
  • 20180504_150943_resize
  • 20180504_150953_resize
  • 20180504_151811_resize
  • 20180504_154451_resize
  • 20180504_154557_resize
  • 20180505_103953_resize
  • 20180505_104016_resize
  • 20180505_104039_resize
  • 20180505_105104_resize
  • 20180505_105356_resize
  • 20180505_125724_resize
  • 20180505_125741_resize
  • 20180505_130104_resize
  • 20180505_130131_resize
  • 20180505_131503_resize
  • 20180505_131757_resize
  • 20180505_135714_resize
  • 20180505_144107_resize
  • 20180505_164158_resize
  • 20180505_164216_resize
  • 20180505_164402_resize
  • 20180505_164413_resize
  • 20180505_170035_resize
  • 20180505_170920_resize
  • 20180505_175201_resize

Róże Różańcowe w par. św. Antoniego w Sarbiewie

 

 

 

TAJEMNICE RÓŻAŃCOWE ODMAWIANE W MIESIĄCU - STYCZEŃ 2021
RÓŻA RÓŻAŃCOWA IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI Miejscowość
Tajemnica Radosna 1 Zwiastowanie NMP Maria Lenard JAROCIN
2 Nawiedzenie świętej Elżbiety Krystyna Goszczyńska
3 Narodzenie Pana Jezusa Helena Lewandowska
4 Ofiarowanie Jezusa w świątyni Janina Ezman
5 Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni Barbara Zacieska
Tajemnica Światła 1 Chrzest Pana Jezusa w Jordanie Jadwiga Nowakowska SZYMAKI
2 Objawienie się na weselu w Kanie Agnieszka Bronowska
3 Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia Agnieszka Żołądek ĆWIKLIN
4 Przemienienie na Górze Tabor Kamil Dobrosielski
5 Ustanowienie Eucharystii Zofia Ciemniewska
Tajemnica Bolesna 1 Modlitwa w Ogrójcu Halina Przetacka
2 Biczowanie Pana Jezusa Bożena Konopka JAROCIN
3 Cierniem ukoronowanie Urszula Trochonowicz
4 Droga krzyżowa Anna Długoszewska
5 Śmierć na krzyżu Przemysław Długoszewski
Tajemnica Chwalebna 1 Zmartwychwstanie Jezusa Barbara Rakowska
2 Wniebowstąpienie P. Jezusa Elżbieta Garczewska
3 Zesłanie Ducha Świętego Alina Garczewska
4 Wniebowzięcie NMP Maria Długoszewska
5 Ukoronowanie NMP Mateusz Długoszewski

UWAGA : Nazwiska Zelatorek podkreślone na liście każdej Róży Różańcowej.

 

TAJEMNICE RÓŻAŃCOWE ODMAWIANE W MIESIĄCU - STYCZEŃ 2021

RÓŻA RÓŻAŃCOWA IM. ŚW. JANA PAWŁA II Miejscowość
Tajemnica Radosna 1 Zwiastowanie NMP Martyna Męczyńska-Snopek DŁUŻNIEWO
2 Nawiedzenie świętej Elżbiety Barbara Tobolska SARBIEWO
3 Narodzenie Pana Jezusa Barbara Żmijewska
4 Ofiarowanie Jezusa w świątyni Barbara Gwiazdowska
5 Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni Małgorzata Popłonkowska
Tajemnica Światła 1 Chrzest Pana Jezusa w Jordanie Zbigniew Popłonkowski
2 Objawienie się na weselu w Kanie Małgorzata Urbaniak
3 Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia Patrycja Szymańczyk
4 Przemienienie na Górze Tabor Agnieszka Szymańczyk
5 Ustanowienie Eucharystii Zofia Leszczyńska
Tajemnica Bolesna 1 Modlitwa w Ogrójcu Bożena Folk
2 Biczowanie Pana Jezusa Ks. Janusz Ziarko DŁUŻNIEWO
3 Cierniem ukoronowanie Karolina Budek
4 Droga krzyżowa Małgorzata Witulska
5 Śmierć na krzyżu Maria Staniszewska
Tajemnica Chwalebna 1 Zmartwychwstanie Jezusa Michał Staniszewski
2 Wniebowstąpienie P. Jezusa Żaneta Chudzyńska
3 Zesłanie Ducha Świętego Maria Męczyńska
4 Wniebowzięcie NMP Irena Męczyńska
5 Ukoronowanie NMP Anna Męczyńska
UWAGA : Nazwiska Zelatorek podkreślone na liście każdej Róży Różańcowej.

 

TAJEMNICE RÓŻAŃCOWE ODMAWIANE W MIESIĄCU - STYCZEŃ 2021
RÓŻA RÓŻAŃCOWA IM. ŚW. MAKSYMILIANA M.KOLBE Miejscowość
Tajemnica Radosna 1 Zwiastowanie NMP Joanna Wojciechowska GALOMINEK
2 Nawiedzenie świętej Elżbiety Henryka Pawelska GALOMIN
3 Narodzenie Pana Jezusa Grażyna Laskowska
4 Ofiarowanie Jezusa w świątyni Aneta Fonderska
5 Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni Aneta Fonderska
Tajemnica Światła 1 Chrzest Pana Jezusa w Jordanie Maria Lewandowska
2 Objawienie się na weselu w Kanie Anna Sokołowska
3 Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia Teresa Rutkowska
4 Przemienienie na Górze Tabor Krystyna Gozdan
5 Ustanowienie Eucharystii Helena Figurska
Tajemnica Bolesna 1 Modlitwa w Ogrójcu Teresa Pruszkowska
2 Biczowanie Pana Jezusa Anna Jadczak GALOMINEK
3 Cierniem ukoronowanie Bogdan Socha
4 Droga krzyżowa Janina Kowalska
5 Śmierć na krzyżu Barbara Fronczak
Tajemnica Chwalebna 1 Zmartwychwstanie Jezusa Danuta Szpojankowska
2 Wniebowstąpienie P. Jezusa Grzegorz Szpojankowski
3 Zesłanie Ducha Świętego Teresa Nader
4 Wniebowzięcie NMP Danuta Kleniewska
5 Ukoronowanie NMP Beata Kleniewska
UWAGA : Nazwiska Zelatorek podkreślone na liście każdej Róży Różańcowej.

 

TAJEMNICE RÓŻAŃCOWE ODMAWIANE W MIESIĄCU - STYCZEŃ 2021
RÓŻA RÓŻAŃCOWA IM. ŚW. JACKA Miejscowość
Tajemnica Radosna 1 Zwiastowanie NMP Marianna Paruszewska WOLA DŁUŻNIEWSKA
2 Nawiedzenie świętej Elżbiety Anna Michalska DŁUŻNIEWO
3 Narodzenie Pana Jezusa Zofia Brzezińska
4 Ofiarowanie Jezusa w świątyni Irena Ostapowska
5 Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni Julia Męczyńska
Tajemnica Światła 1 Chrzest Pana Jezusa w Jordanie Zuzanna Lewandowska SARBIEWO
2 Objawienie się na weselu w Kanie Beata Lewandowska DŁUŻNIEWO
3 Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia Agata Staniszewska SZYMAKI
4 Przemienienie na Górze Tabor Elżbieta Kaczyńska GALOMIN
5 Ustanowienie Eucharystii Wiesława Banasiewicz
Tajemnica Bolesna 1 Modlitwa w Ogrójcu Krystyna Mendelewska WOLA FOLWARK
2 Biczowanie Pana Jezusa Jolanta Śliwińska
3 Cierniem ukoronowanie Julia Łukaszewska
4 Droga krzyżowa Agnieszka Łukaszewska
5 Śmierć na krzyżu Ewa Felczak GALOMINEK NOWY
Tajemnica Chwalebna 1 Zmartwychwstanie Jezusa Iwona Dębska
2 Wniebowstąpienie P. Jezusa Maria Dłutek
3 Zesłanie Ducha Świętego Teodozja Czarnecka
4 Wniebowzięcie NMP Magdalena Czarnecka ĆWIKLINEK
5 Ukoronowanie NMP Cecylia Rychlik
UWAGA : Nazwiska Zelatorek podkreślone na liście każdej Róży Różańcowej.

 

Intencja modlitwy: Intencja ewangelizacyjna: Braterstwo ludzkie
Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich. Módlmy się również o zatrzymanie pandemii, o siłę i zdrowie dla ludzi ze służby zdrowia, wszystkich chorych i opiekujących się chorymi, a także dla tych, którzy muszą pracować w tym szczególnym czasie. Również o dobry Nowy Rok 2021.

Apel egzorcystów Diecezji Płockiej

InteliImage

Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej „Halloween”. Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się  problemów u dzieci, które brały udział w różnych „zabawach”, odbywających się w okolicach 31 października. Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, czy profanować cmentarze bądź Najświętszy Sakrament. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne.

Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki świętem Holyween - organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.

Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

Apelujemy zatem, by unikać tych duchowych zagrożeń. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!

Płock, 27 październik 2017 r.

Egzorcyści Diecezji Płockiej

Letnie zwiedzanie

Od kilku lat staramy się w naszej parafialnej wspólnocie, żeby przez rozmaite wydarzenia budować klimat wspólnotowy i spędzać czas w sposób, wnoszący coś wyjątkowego, jednocześnie łacząc to z aspektem poznawczym. Inaczej mówiąc, jak co roku - tak samo i w tym zadbaliśmy o to, aby zwiedzić, poznać jakąś fajną okolicę w naszym cudnym kraju. Mam świadomość, że są to tylko dwa dni i dlatego chcemy je jak najbardziej wykorzystać, aby czas ten, spędzany razem dał jak najwięcej pozytywnych emocji.

W tym roku zdecydowaliśmy się na wyjazd ściśle wycieczkowy w kierunku Puław, Lublina, Zamościa, z noclegiem w pięknym Nałęczowie. Okazało się to być super wyborem z kilku aspektów. Miejsca piękne, miasta z bogatą historią, urokliwe i wypełnione "pozytywną energią", ludzie z którymi sie spotykaliśmy również okazali się świetni - no i my stęsknieni za przygodą podróżników i chętni do miłego spędzania czasu.

Wynikiem tych wszystkich czynników były świetne dwa dni. Mam nadzieję, że wszyscy którzy byli z nami w tym roku nie mają wątpliwości, że dokonali dobrego wyboru. Wiem zresztą, że są otwarci na kolejną wyprawę, a to dużo znaczy. Zwiedzanie tych urokliwych miejsc to jedno. Bycie razem w cudnej atmosferze - to drugie. Relaks jaki mieliśmy w Nałęczowie to trzeci pozytywny wymiar. I jeszcze kilka pewnie można byłoby dołożyć.

Dziękuję wszystkim za dyscyplinę, miło spędzony czas i wspólną, atrakcyjną zabawę. Dla tych, którzy nie byli - galeria zdjęć i zaproszenie do kolejnej wyprawy, już za rok. Do zobaczenie na drogach odkrywania naszej Ojczyzny i jej piękna.

  • 20170714_102730_resize
  • 20170714_102744_resize
  • 20170714_110335_resize
  • 20170714_110346_resize
  • 20170714_111817_resize
  • 20170714_111828_resize
  • 20170714_124738_resize
  • 20170714_130015_resize
  • 20170714_130038_resize
  • 20170714_130045_resize
  • 20170714_130057_resize
  • 20170714_130135_resize
  • 20170714_132749_resize
  • 20170714_133227_resize
  • 20170714_134626_resize
  • 20170714_134808_resize
  • 20170714_140044_resize
  • 20170714_160130_resize
  • 20170714_160137_resize
  • 20170714_161708_resize
  • 20170714_191648_resize
  • 20170714_195634_resize
  • 20170715_083034_resize
  • 20170715_111732_resize
  • 20170715_112259_resize
  • 20170715_112421_resize
  • 20170715_112434_resize
  • 20170715_114607_resize
  • 20170715_115156_resize
  • 20170715_115212_resize
  • 20170715_125848_resize
  • 20170715_125917_resize
  • 20170715_130905_resize
  • 20170715_131816_resize

Wielkanoc 2017

Drodzy Parafianie i nasi przyjaciele!

Już teraz, właśnie dziś z wielką radością przeżywamy piękny dzień jakim jest Wielka Sobota!
Przed nami wieczorne nabożeństwo: piękna Wigilia Paschalna, ale już czujemy święta, już składamy sobie życzenia wielkanocne, już prawie kosztujemy święconkę. Niektórzy po raz pierwszy od miesięcy przybywają do świątyni; inni cieszą się tymi świętami - bo jest to normalne i oczywiste.

Przeżyliśmy Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Najświęrtszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. Przeżyliśmy wczoraj dzień adoracji Krzyża - symbolu Męki Jezusa i znaku naszej wiary. Dziś zaś wchodzimy powolutku w Misterium zbawcze Jezusa i oczekujemy Zmartwychwstania.
Z tego powodu właśnie - pięknych świąt Zmartwychwstania życzę Wam wszystkim - aby Wielkanoc była zawsze w Waszym sercu i życiu, w Waszych Rodzinach i Wspólnotach.
Niech nowe życie dane Wam przez Zmartwychwstałego Pana nie zostanie zmarnowane. Bądźcie dumni z Wiary i Miłości, bądźcie silni Rodziną i Przyjaciółmi; bądźcie Wierni swoim Przyrzeczeniom.
Do tego tradycyjnie dodajemy życzenia zdrowia i radości i mocy, żeby nie przesadzić z ... czymkolwiek. Pięknych Świąt.

I do zobaczenia na naszych Celebracjach w pięknej Sarbiewskiej świątyni. Ks. proboszcz

20170415 093615

Droga Krzyżowa

Zbliżajace się Wielkie Dni - a szczególnie Triduum Paschalne - to w życiu każdej parafialnej wspólnoty szczególny czas. Tak samo jest i w naszej Wspólnocie. Szukamy wciąż sposobu na to, by przeżycie Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania było jak najbardziej owocne dla młodych i starszych, tych mniej i tych bardziej pobożnych.

Każdego roku, tuż przed Niedziela Palmową, organizujemy Drogę Krzyżową ulicami naszego ukochanego Sarbiewa. Jest to wydarzenie szczególne w takich małych Parafiach ponieważ daje nam szansę na danie świadectwa o tym, że Męka Jezusa jest dla nas czymś ważnym i mobilizującym. Poza tym - uczestnictwo w tym Misterium pozwala inaczej przeżywać późniejsze dni. Niosąc krzyż, czytając i słuchając rozważań "w drodze" wychodzimy z naszych ograniczeń, jakie niesie życie codzienne.

Cieszy nas - Organizatorów, że z każdym rokiem przybywa Uczestników i to tym bardziej, że nie trzeba tu nikogo jakoś specjalnie do tego namawiać. Zarówno do czytania rozważań, jak i niesienia krzyża. A i tzw. okoliczności przyrody nam sprzyjają, więc mamy powody do optymizmu. Mam też nadzieję, jako proboszcz, że to wejście w rozważane tajemnice bolesne przyniesie błogosławiony owoc w zblizającym się przeżywaniu Triduum Paschalnego.

Sprawdzimy to w Wielki Czwartek/godz. 18.00/, Wielki piątek /godz. 18.00/, Wigilię Paschalną /godz. 20.00/ i Niedzielę Zmartwychwstania.

Tymczasem kilka fotek do obejrzenia z naszej drogi krxzyżowej 2017 roku:

  • 20170407_193721_resize
  • 20170407_193745_resize
  • 20170407_194030_resize
  • 20170407_195053_resize
  • 20170407_195100_resize
  • 20170407_195329_resize
  • 20170407_195915_resize
  • 20170407_195945_resize
  • 20170407_202440_resize

 

Gniezno 2016

Na Piastowskim Szlaku

Dane nam było - reprezentantom naszej parafialnej wspólnoty - w roku Jubileuszu Chrztu Państwa  Polskiego wybrać się do Gniezna, na Ostrów Lednicki i na Lednicę. Chcieliśmy nie tylko uświadomić sobie historyczny wymiar tego ważnego wydarzenia, ale również u każdej i każdego z nas tam obecnych - wzbudzić wdzięczność za to Dziedzictwo nam przekazane.

Gniezno i piękna katedra, pamietająca czasy pierwszych Piastów. Cudne Drzwi mające piękną historię, Relikwie św. Wojciecha i Muzeum Państwa Polskiego. To już sporo atrakcji. A doszła nam jeszcze wyprawa na Ostów Lednicki - legendarna siedziba Mieszka, do której dotrzeć można tylko promem i Pola Lednickie ze słynną bramą Rybą, tam ustawioną.

Niech żałuje kto nie był. My jesteśmy zadowoleni i czekamy na kolejne wyprawy.

Poniżej galeria. Zapraszamy do jej obejrzenia.

  • 20160917_093018_resize
  • 20160917_093457_resize
  • 20160917_093510_resize
  • 20160917_095230_resize
  • 20160917_102036_resize
  • 20160917_102342_resize
  • 20160917_103842_resize
  • 20160917_103853_resize
  • 20160917_104106_resize
  • 20160917_104116_resize
  • 20160917_104142_resize
  • 20160917_111911_resize
  • 20160917_111922_resize
  • 20160917_152111_resize
  • 20160917_152118_resize
  • 20160917_152200_resize
  • 20160917_152638_resize
  • 20160917_152709_resize
  • 20160917_152726_resize
  • 20160917_153028_resize
  • 20160917_153044_resize
  • 20160917_153645_resize
  • 20160917_154441_resize
  • 20160917_154910_resize
  • 20160917_155429_resize
  • 20160917_155505_resize
  • 20160917_161354_resize
  • 20160917_170933_resize
  • 20160917_170949_resize
  • 20160917_171131_resize

Loteria 2016

Po raz drugi, w dzień naszego Patrona św. Antoniego z Padwy, wspólnymi siłami zrealizowaliśmy Loterię, połączoną z nadrabianiem straconych kalorii. Po mszy świętej o godz. 9.00 oraz po sumie odpustowej mogliśmy pobuc sobie razem z naszymi Bliskimi i Znajomymi, i nacieszyć się tym, że nikt się nie spieszy i nigdzie nie ucieka.

Do tego doszła radośc z wylosowanych fantów / pustych nie było, co ważne / albo lekki, kontrolowany smutek, że czegoś się nie wylosowało. Niektórzy pocieszenia poszukiwali w słodkościach: pysznych ciastach, które upiekły nasze Parafianki z Sarbiewskiej parafii. Radość była, a zatem i Patron nasz - odpowiednio uczczony w czasie Mszy świętych sprawowanych przez zaproszonych Kapłanów będzie - mamy nadzieję - nam dalej błogosławił. Gościliśmy ks. Grzegorza Walczaka i nowo wyświęconego ks. Piotra Pieczewskiego.

Do zobaczenia za rok.

  • DSC_0813_resize
  • DSC_0815_resize
  • DSC_0819_resize
  • DSC_0835_resize
  • DSC_0836_resize
  • DSC_0837_resize
  • DSC_0838_resize
  • DSC_0839_resize
  • DSC_0840_resize
  • DSC_0841_resize
  • DSC_0844_resize
  • DSC_0997_resize
  • DSC_0998_resize
  • DSC_0999_resize
  • DSC_1000_resize
  • DSC_1001_resize
  • DSC_1002_resize
  • DSC_1003_resize
  • DSC_1009_resize
  • DSC_1010_resize
  • DSC_1012_resize
  • DSC_1077_resize
  • DSC_1078_resize
  • DSC_1079_resize
  • DSC_1080_resize
  • DSC_1081_resize
  • DSC_1082_resize
  • DSC_1083_resize
  • DSC_1085_resize
  • DSC_1086_resize
  • DSC_1087_resize
  • DSC_1089_resize
  • DSC_1091_resize

 

Więcej artykułów…

  1. Parafialna Eskapada 2016
  2. Wielkanoc 2016
  3. Pielgrzymka na Jasną Górę
  4. Wycieczka do Płocka

stat4u Stworzone dzięki Joomla!® Created by PaBlo