Pielgrzymka na Jasną Górę

Obecny rok jest wyjątkowo Maryjny. Oczekujemy z niecierpliwością - chyba wszyscy, nawet Ci mniej pobożni - na powitanie kopii Cudownego Obrazu matki Bożej Częstochowskiej, która wędruje po parafiach naszej diecezji. Do nas przybędzie 5 października. Podejmujemy też różne dzieła i formy aktywności, które mogą nas do tego wydarzenia lepiej przygotować.

Jedną z tych aktywności dla prawie 50 osób z naszej parafialnej wspólnoty była 2-dniowa pielgrzymka do matki na Jasną Górę. Odbyliśmy ją pod koniec czerwca, aby Maryi pokazać naszą gotowość na Jej powitanie i polecić Jej wszystkich, którzy potrzebują Jej wstawiennictwa. Dokonaliśmy tego zarówno w naszej osobistej modlitwie jak również w czasie mszy świętej sprawowanej przed Cudownym Obrazem Pani Jasnogórskiej.

Niejako po drodze do Matki pojechaliśmy do ojców Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej, by pokłonić się Matce Bożej Pocieszenia i zobaczyć Ogród Oliwny; dotarliśmy do sanktuarium św. o. Pio, a wracając byliśmy też w sanktuarium w Gidlach. Poniżej znajduje się galeria z naszej pielgrzymki, a my już teraz zapraszamy na nasze kolejne wyprawy.

 • DSCF2489_resize
 • DSCF2491_resize
 • DSCF2493_resize
 • DSCF2500_resize
 • DSCF2511_resize
 • DSCF2513_resize
 • DSCF2514_resize
 • DSCF2543_resize
 • DSCF2564_resize
 • DSCF2565_resize
 • DSCF2581_resize
 • DSCF2593_resize
 • DSCF2598_resize
 • DSCF2609_resize
 • DSCF2630_resize
 • DSCF2639_resize
 • DSCF2640_resize
 • DSCF2641_resize
 • DSCF2643_resize
 • DSCF2644_resize
 • DSCF2648_resize
 • DSCF2649_resize
 • DSCF2650_resize
 • DSCF2651_resize
 • DSCF2652_resize
 • DSCF2657_resize
 • DSCF2658_resize
 • DSCF2660_resize
 • DSCF2667_resize
 • ikona

Narodzenie Pańskie - cudne święta

Świeta, święta i po świętach... Tak zwyczajowo powtarzamy te słowa i pewnie jest w tym wiele racji. Jednocześnie nie potrafią one oddać tego, co najistotniejsze. Co sie wydarzyło w tych szczególnych dniach i co pozostanie w naszej pamięci.

Dla mnie osobiście zawsze czas świetowania mierzy się tym, co sie wydarzyło - jako coś dobrego, wyjątkowego - w tym właśnie czasie i w tym miejscu, gdzie byłam czy byłem. I wtedy ma to sens albo niekoniecznie. Mój dom, moja rodzina, moja parafia, moja wieś czy moje miasto i moja ojczyzna. To właśnie tam rozgrywa się Narodzenie Pana, który do mnie przychodzi i ze mną chce pozostać.

Teraz możemy zatem ocenić, czy Maleńka Miłość narodziła się we mnie i w moim miejscu życia? Czy Jezus mnie, mój dom i moją rodzinę odnalazł? Czy myśmy Go odnaleźli?

Pomyśl! A ja tymczasem dziękuję wszystkim, którzy troske swoją ogromną wykazali, żeby przygotować te cudne świąteczne dni w naszej wspólnocie parafialnej w Sarbiewie. Wszystkim za ich dary i trud składam podziękowanie: ofiarodawcom choinek, dekoracji świątecznych, tym którzy budowali żłóbek, sprzątali i dekorowali naszą świątynię, młodzieży i dzieciom przygotowującym czuwanie i jasełka, pani Katechetce, lektorom i służbie liturgicznej, tym, którzy dbali o żywe zwierzątka przy żłóbku i wszystkim Parafianom i naszym Gościom. Serdeczne Bóg zapłać!!!

 • P1070848
 • P1070858
 • P1070863
 • P1070872
 • P1070875
 • P1070878
 

Pielgrzymowanie ma wartość!

Miesiąc sierpień już tradycyjnie związany jest w naszej diecezji z pielgrzymowaniem do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jak co roku zatem - także i teraz mobilizujemy się wzalemnie do tego trudu, abyśmy mogli przeżyć ten miesiąc w jedności z tymi, którzy trud pielgrzymowania podejmą. Dotyczy to także pielgrzymów duchowych. Ale po kolei.

Pielgrzymka Płocka na Jasną Górę wyruszy  pod hasłem "Cały Twój Maryjo", co jest nawiązaniem do postaci św. Jana Pawła II, którego kanonizację w tym roku przeżywaliśmy. Bedziemy dziękować Bogu za dar Papieża Polaka rozważając w drodze Jego słowa do nas kierowane. Wyjście na szlak ma miejsce jak zawsze po mszy świętej o godz. 6.00, sprawowanej w katedrze pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery.

Zapisy na pielgrzymkę dokonywane są w swojej parafii na podstawie Karrty uczestnictwa (dostepna na stronie www. Płockiej Pielgrzymki). Tu też uiszczamy opłaty pielgrzymkowe tzw. wpisowe - za bagaż, koszulkę grupy i na potrzeby funkcjonowania pielrzymki - w kwocie 100 zł; dzieci do lat 13-tu płacą 80 zł.

Wszscy ci, którzy nie mogą iść w pielgrzymce, a chcą jakoś w niej uczestniczyć mogą to czynić jako pielgrzymi duchowi.

My w Sarbiewie już się przygotowujemy do pielgrzymki, przeżywając też nasze lokalne pielgrzymowanie. 8 czerca tego roku w uroczystość Zesłania Ducha Świetego wędrowaliśmy do sanktuarium w Smardzewie, aby tam przeżywać odpust i we wspólnocie oddawać cześć Matce Najświętszej. Nasza grupa, po mszy świętej udała się pieszo - co wiadomo, bo to pielgrzymka - do Smardzewa ze śpiewem i modlitwą na ustach. Poniżej kilka dosłownie zdjęc z naszej wędrówki.

IMG 20140608 103846

IMG 20140608 103837

IMG 20140608 103805

IMG 20140608 103812

X Dni Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego

Przeżywaliśmy w czasie ostatniego weekendu kolejne już jubileuszowe dni ku czci Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego SJ, naszego Rodaka, Patriotę i człowieka oddanego Bogu. Jak co roku, dnie te były wypełnione różnymi spotkaniami, odczytami, konkursami, spotkaniami autorskimi, koncertami oraz konferencją połączoną z promocją poetyckiego almanachu "O laur Sarbiewskiego" i płyty CD z hymnem "Ad fontem Sonam" wydanym przez Academia Europaea Sarbieviana w Sarbiewie.

NS1

Te wszystkie wydarzenia swoje ukoronowanie i podsumowanie znalazły w dniu wczorajszym na uroczystej Eucharystii, sprawowanej w naszym parafialnym kościele. We mszy świętej, sprawowanej przez ojców Jezuitów - Mszy świętej przewodniczył ojciec dr Krzysztof Dorosz, a słowo wygłosił ojciec Rektor PWTW Zbigniew Kubacki - nie tylko dziękowaliśmy Bogu za dar życia i posługiwania Ks. M.K. Sarbiewskiego, ale też prosiliśmy o łaskę bycia tymi, którzy te szczytne idee przez Niego prezentowane dalej będą realizować.

NS3

Radością dla mnie - jako Proboszcza tej parafii - jest fakt, że we wszystkich tych spotkaniach uczesticzyło wiele osób. Że istnieje grupa osób, którym na sercu wciąż leży troska o rozpowszechnianie tego pięknego dzieła związanego z Horacym Mazowsza. Dziękuję im za to bardzo serdecznie i mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie chciało zapoznać się z dziełami ks. Sarbiewskiego i łączyć sie z nami w kolejnych Dniach ku Jego pamięci.

NS4

Nowy Początek

IDo tekstuWszystkie wydarzenia mają swój początek i swoje zakończenie. W naszej wspólnocie w ostatnią niedzielę przeżywaliśmy uroczysty ingres nowego Proboszcza czyli mój. To niezmiernie istotne przeżycie - mam nadzieję, że nie tylko dla mnie - było wydarzeniem, które na ten czas w duchowy sposób połączyło trzy parafie: Zakroczym, Soczewkę i Sarbiewo.

Dziękowaliśmy przecież Panu Bogu za posługę oraz dobro czynione słowem i czynem przez kapłanów, którzy zakończyli swoje posługiwanie w tych parafiach, jednocześnie powierzając Bogu całą naszą przyszłość, plany i nadzieje, które będziemy chcieli wspólnie urzeczywistniać, przy pomocy Bożego wsparcia.

Dla mnie osobiście, niezwykle istotna była tak liczna obecność Was wszystkich, którzy zechcieliście przybyć na mszę świętą w tym dniu, szczególnie zaś na mszę ingresową. Wasza obecność, powitanie, piękne słowa i przede wszystkim wspólna modlitwa - to jest wielkie świadectwo wiary i miłości braterskiej. Podziękowania kieruję też do Parafian, którzy pomagali mi przygotować kościół i plebanię na tę uroczystość. Dzięki wielkie także dla druhów Strażaków za powitanie i obecność, za pomoc i wsparcie.  Dziękuję za to serdecznie!

Czytaj więcej...

Wieczorny różaniec na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.

rozaniec na cmentarzu      O godzinie 18:00 zebraliśmy się na naszym cmentarzu aby modlitwą różańcową polecić Bogu wszystkich zmarłych. W ciągu dnia modliliśmy się na cmentarzu w tej intencji podczas Mszy Świętej. Liczne uczestnictwo, modlitewna atmosfera sprawiły, że ten dzień stał się dla nas okazją do refleksji nad ludzkim przemijaniem ale i nad życiem wiecznym na które oczekuje każdy z nas. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Czytaj więcej...

Niedziela misyjna w Sarbiewie

peru1     Od czterech lat pracuję w parafii San Pedro Pescador. Jest to parafia „rzeczna", ulokowana na obrzeżach Iquitos w dzielnicy Bellavista Nanay. Jej terytorium to plac i kilka ulic, a także około 1,5 tys. kilometrów kwadratowych lasów obejmujących 66 wiosek rozrzuconych w amazońskiej dżungli nad brzegami Amazonki, Nanay i Momon. Parafianie, to większości biedni rolnicy uprawiający swoje poletka yuki i bananowców, oraz rybacy zarabiający na życie łowieniem ryb u ujścia Nanay do Amazonki.

Czytaj więcej...

Upiększamy i zabezpieczamy naszą świątynię.

czyszczenie oltarza        Z Bożą pomocą i dzięki ofiarności parafian zakończyliśmy prace przy elewacji kościoła i dzwonnicy. W tej chwili zabezpieczamy belki sufitowe w kościele. korzystając z tego, ze przy głównym ołtarzu ustawione były rusztowania, ołtarz ten został gruntownie oczyszczony.

 

Czytaj więcej...

Wizytacja Biskupia 2013

wizytacja2013s     W dniu dzisiejszym, to jest 27 czerwca gościliśmy w naszej parafii ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. O godz. 9:00 odprawił On Mszę na zakończenie roku szkolnego, a następnie poświęcił tablice upamiętniające zamordowanych w Katyniu i Twerze naszych rodaków. O godz. 11:30 odbyło się główne nabożeństwo podczas którego ks Biskup udzielił sakramentu bierzmowania. Serdeczne Bóg zapłać ks. Biskupowi za dzisiejszą posługę w nasze parafii.

Czytaj więcej...