Odpust ku czci św. Antoniego 2013 r.

odpust antoniego 2013Podczas Mszy św. o godz. 12:00 uczciliśmy patrona naszej parafii św. Antoniego. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. kan Józef Błaszczak, proboszcz ze Strzegowa. W kazaniu powiedział między innymi - Czy potrzebni są nam święci, do czego są potrzebni? Potrzebni są by odsłaniać wartości, by odsłaniać Boga, którego świat tak bardzo chce zakryć i zastąpić czymś innym.

Czytaj więcej...

Boże Ciało 2013

bozecialo2013r       "... zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się dzieciom jego powodzi" Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie podczas procesji Bożego Ciała odwiedził nasze domy a my prosiliśmy Go o błogosławieństwo. Dzisiejsza uroczystość zgromadziła bardzo wielu parafian i gości. Oddaliśmy cześć Jezusowi i pokazaliśmy jak bardzo go kochamy. Niech Jego błogosławieństwo towarzyszy nam każdego dnia.

Czytaj więcej...

Historia i relaks

wycieczka2012         26 września 2012r. uczniowie klas IV - VI wraz z nauczycielami (p. M. Witkowska, ks. W. Godleś, p. B. Ners-Lewandowska, p. A. Szymańczyk, p. M. Pasierowski) i rodzicami (p. M. Grzelak, p. E. Lewandowska) udali się na wycieczkę rowerową trasą: Sarbiewo - Smardzewo - Wola Folwark - Sarbiewo.

Czytaj więcej...

Obchody 600-lecia Parafii Sarbiewo

600-lecie Parafii        Wracamy dziś do początku, do źródeł, gdy wolą przodków i bpa Płockiego podjęto trud i ciężar tworzenie i utrzymania parafii. Sześćset lat nieprzerwanie ziemia Sarbiewska trwa przy Chrystusie, Kościele i Ewangelii.
       Ta świadomość zgromadziła dziś nas tak bardzo licznie w naszej świątyni parafialnej aby dziękować Bogu za sześćset lat istnienia naszej parafii.

Czytaj więcej...

TRIDUUM PASCHALNE

Wielka Sobota
sob13      Liturgię Wielkiej soboty rozpoczęła się od poświecenia ognia i zapalenia od niego nowego paschału. Po wejściu do kościoła i odśpiewaniu Orędzia Paschalnego, była liturgia słowa, po niej poświęciliśmy wodę do udzielania Chrztu św. Po zakończonej Mszy św. wierni jeszcze będą adorowali Pana Jezusa w grobie aż do Mszy Św. Rezurekcyjnej.

Czytaj więcej...