Uroczyste Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu

W ostatnią niedzielę mieliśmy w Parafii ważną i piękną Uroczystość. Dzieci z klasy Iv -tej mogły w sposób świadomy, z radościa i miłością do Jezusa dokonać odnowienia Przyrzeczeń swojego Chrztu. I tak jak kiedyś ich Rodzice i Rodzice Chrzestni, którzy w ogromnej większości także im w tej ważnej chwilii towarzyszyli, mogli wypowiedzieć słowa wyznania wiary i wyrzeczenia się dzieł szatańskich.

To przeżycie - jak widać na wybranych zdjęciach - bardzo mocno zaangażowało dzieci, ich rodzeństwo, rodziców i bliskich, a także niektórych Parafian będących poza rodzinami. Jest to bardzo piękny moment w życiu każdej wspólnoty. W tym roku tym bardziej radoścnie przeżywany z powodu braku I-szej komunii, czyli dzieci z klas drugich. Dlatego też w czasie tego święta dzieci wraz ze swoimi najbliższymi mogli dać świadectwo nam wszystkim - jak wielki jest Pan, który nas wybiera i prowadzi od Chrztu aż do wieczności.

Dziękuję bardzo wszystkim tym, którzy się zaangażowali w przygotowanie tej Uroczystości. Wiele osób włączyło się w te przygotowania i przebieg samej mszy, podczas której dzieci odnowiały swe przyrzeczenia; było to sprzątnięcie naszej pięknej świątyni, przygotowanie dekoracji kwiatowej, która urzeka swoim urokiem i samo przygotowanie dzieci. Dziękuję też za dar przekazany przez Rodziców - obrusy na ołtarze w naszym kościele. 

Mam nadzieję, że uczestnictwo w takich wydarzeniach także i nas w nich uczestniczących pobudzi do refleksji nad rolą Jezusa w naszej codzienności. Taka powinna być w nas świadomość Chrztu, jakie było zaangażowanie dzieciaków w Niedzielę: totalne skupienie na Jezusie, aby "wszystko było przepiękne" jak to ujęła jedna z Bohaterek tej niedzieli.

Możemy to podziwiać. Zapraszam.

 • DSC_0459_resize
 • DSC_0494_resize
 • DSC_0497_resize
 • DSC_0498_resize
 • DSC_0500_resize
 • DSC_0508_resize
 • DSC_0515_resize
 • DSC_0520_resize
 • DSC_0522_resize
 • DSC_0524_resize
 • DSC_0646_resize
 • DSC_0658_resize
 • DSC_0687_resize
 • DSC_0710_resize
 • DSC_0711_resize
 • DSC_0756_resize
 • DSC_0780_resize
 • DSC_0781_resize
 • DSC_0799_resize
 • DSC_0833_resize
 • DSC_0851_resize

X Dni Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego

Przeżywaliśmy w czasie ostatniego weekendu kolejne już jubileuszowe dni ku czci Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego SJ, naszego Rodaka, Patriotę i człowieka oddanego Bogu. Jak co roku, dnie te były wypełnione różnymi spotkaniami, odczytami, konkursami, spotkaniami autorskimi, koncertami oraz konferencją połączoną z promocją poetyckiego almanachu "O laur Sarbiewskiego" i płyty CD z hymnem "Ad fontem Sonam" wydanym przez Academia Europaea Sarbieviana w Sarbiewie.

NS1

Te wszystkie wydarzenia swoje ukoronowanie i podsumowanie znalazły w dniu wczorajszym na uroczystej Eucharystii, sprawowanej w naszym parafialnym kościele. We mszy świętej, sprawowanej przez ojców Jezuitów - Mszy świętej przewodniczył ojciec dr Krzysztof Dorosz, a słowo wygłosił ojciec Rektor PWTW Zbigniew Kubacki - nie tylko dziękowaliśmy Bogu za dar życia i posługiwania Ks. M.K. Sarbiewskiego, ale też prosiliśmy o łaskę bycia tymi, którzy te szczytne idee przez Niego prezentowane dalej będą realizować.

NS3

Radością dla mnie - jako Proboszcza tej parafii - jest fakt, że we wszystkich tych spotkaniach uczesticzyło wiele osób. Że istnieje grupa osób, którym na sercu wciąż leży troska o rozpowszechnianie tego pięknego dzieła związanego z Horacym Mazowsza. Dziękuję im za to bardzo serdecznie i mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie chciało zapoznać się z dziełami ks. Sarbiewskiego i łączyć sie z nami w kolejnych Dniach ku Jego pamięci.

NS4

Nowy Początek

IDo tekstuWszystkie wydarzenia mają swój początek i swoje zakończenie. W naszej wspólnocie w ostatnią niedzielę przeżywaliśmy uroczysty ingres nowego Proboszcza czyli mój. To niezmiernie istotne przeżycie - mam nadzieję, że nie tylko dla mnie - było wydarzeniem, które na ten czas w duchowy sposób połączyło trzy parafie: Zakroczym, Soczewkę i Sarbiewo.

Dziękowaliśmy przecież Panu Bogu za posługę oraz dobro czynione słowem i czynem przez kapłanów, którzy zakończyli swoje posługiwanie w tych parafiach, jednocześnie powierzając Bogu całą naszą przyszłość, plany i nadzieje, które będziemy chcieli wspólnie urzeczywistniać, przy pomocy Bożego wsparcia.

Dla mnie osobiście, niezwykle istotna była tak liczna obecność Was wszystkich, którzy zechcieliście przybyć na mszę świętą w tym dniu, szczególnie zaś na mszę ingresową. Wasza obecność, powitanie, piękne słowa i przede wszystkim wspólna modlitwa - to jest wielkie świadectwo wiary i miłości braterskiej. Podziękowania kieruję też do Parafian, którzy pomagali mi przygotować kościół i plebanię na tę uroczystość. Dzięki wielkie także dla druhów Strażaków za powitanie i obecność, za pomoc i wsparcie.  Dziękuję za to serdecznie!

Czytaj więcej...

Jasełka Bożonarodzeniowa w Sarbiewie

jaselka2014mW dniu dzisiejszym to jest 12 stycznia 2014 r. podczas Mszy św. o godz. 12:00 dzieci ze szkoły podstawowej w Sarbiewie wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe. Dziękuję bardzo pani Jolancie Strzeszewskiej za przygotowanie przedstawienia, p. Sławomirowi Kostulskiemu za oprawę Muzyczną, oraz dzieciom, które wystąpiły w tym przedstawieniu.

Czytaj więcej...

Dekoracja kościoła na Święta Bożego Narodzenia

bozenarodzenie2013mDziś po Mszy św. o godz. 16:00 parafianie wraz z ks. proboszczem ubrali kościół na zbliżające się święta. Podczas świąt wszystkim pracującym złożę podziękowanie, a już dziś na zdjęciach można zobaczyć efekty ich pracy.

ks. proboszcz

Czytaj więcej...

Wieczorny różaniec na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.

rozaniec na cmentarzu      O godzinie 18:00 zebraliśmy się na naszym cmentarzu aby modlitwą różańcową polecić Bogu wszystkich zmarłych. W ciągu dnia modliliśmy się na cmentarzu w tej intencji podczas Mszy Świętej. Liczne uczestnictwo, modlitewna atmosfera sprawiły, że ten dzień stał się dla nas okazją do refleksji nad ludzkim przemijaniem ale i nad życiem wiecznym na które oczekuje każdy z nas. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Czytaj więcej...

Niedziela misyjna w Sarbiewie

peru1     Od czterech lat pracuję w parafii San Pedro Pescador. Jest to parafia „rzeczna", ulokowana na obrzeżach Iquitos w dzielnicy Bellavista Nanay. Jej terytorium to plac i kilka ulic, a także około 1,5 tys. kilometrów kwadratowych lasów obejmujących 66 wiosek rozrzuconych w amazońskiej dżungli nad brzegami Amazonki, Nanay i Momon. Parafianie, to większości biedni rolnicy uprawiający swoje poletka yuki i bananowców, oraz rybacy zarabiający na życie łowieniem ryb u ujścia Nanay do Amazonki.

Czytaj więcej...

Upiększamy i zabezpieczamy naszą świątynię.

czyszczenie oltarza        Z Bożą pomocą i dzięki ofiarności parafian zakończyliśmy prace przy elewacji kościoła i dzwonnicy. W tej chwili zabezpieczamy belki sufitowe w kościele. korzystając z tego, ze przy głównym ołtarzu ustawione były rusztowania, ołtarz ten został gruntownie oczyszczony.

 

Czytaj więcej...

Wizytacja Biskupia 2013

wizytacja2013s     W dniu dzisiejszym, to jest 27 czerwca gościliśmy w naszej parafii ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. O godz. 9:00 odprawił On Mszę na zakończenie roku szkolnego, a następnie poświęcił tablice upamiętniające zamordowanych w Katyniu i Twerze naszych rodaków. O godz. 11:30 odbyło się główne nabożeństwo podczas którego ks Biskup udzielił sakramentu bierzmowania. Serdeczne Bóg zapłać ks. Biskupowi za dzisiejszą posługę w nasze parafii.

Czytaj więcej...