Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia bieżące

1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

3. We wtorek przypada dzień Patrona dzieci i młodzieży - św. Stanisława Kostki. W sposób szczególny zapraszam dzieci i młodzież do modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, w domu bądź na Mszy Świętej o godz. 17.00.

4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

5.    W sobotę 22 września udamy się z pielgrzymką do miejsca narodzenia św. Stanisława Kostki, do Rostkowa oraz do Pułtuska, w którym przebywał nasz Rodak ks. Maciej Kazimierz Sarbiewski. W Rostkowie odprawimy mszę świętą, a potem udamy się do pięknego Pułtuska. Tam będzie obiad, zwiedzanie i pływanie po Narwi gondolami. Wyjazd o godz. 8.00.

6. Wstępnie informuję także, że organizujemy już przyszłoroczny wyjazd w dniach 1-4 maja. Z racji na to, że jest on dłuższy i przez to bardziej kosztowny – podaję tę informację wcześniej, byśmy mogli to przemyśleć i zdecydować wcześniej /ponieważ trzeba pozamawiać noclegi i całą resztę/. Trasa to Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Biały Dunajec i Zakopane. Koszt byłby na poziomie ok. 560zł.

7.  W każdy wtorek zapraszam na spotkania Koła Biblijnego. Spotkania odbywają się na plebanii o godz. 19.00. Zachęcam wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego, gdyż nic mądrzejszego przeczytać się nie da!

8. Zapraszamy serdecznie do Płocka.

W dniach 25 i 26 września 2018 roku odbędzie się w stolicy naszej diecezji, w Płocku, 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Biskup Płocki - Piotr Libera kieruje do nas zaproszenie do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Diecezja Płocka po raz pierwszy będzie gościła wszystkich polskich biskupów. Główną inspiracją dla obrad polskiego Episkopatu w Grodzie  Krzywoustego jest przeżywany przez nas Rok Jubileuszowy – św. Stanisława Kostki. Jest on patronem dzieci i młodzieży oraz patronem naszej diecezji. Urodził się i wychowywał, jak wiemy, w Rostkowie k. Przasnysza. Wraz z całym Episkopatem pragniemy dziękować Bogu za tego wielkiego Świętego z Mazowsza, który jest wciąż aktualnym przykładem i inspiracją pięknego i szlachetnego życia, nie tylko dla osób młodych.

Serdecznie zapraszam Was na uroczystą Mszę św., która będzie celebrowana we wtorek 25 września br. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Płocku z udziałem polskich księży biskupów. Będzie jej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Ks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, zaś homilię wygłosi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz.

Drugi dzień obrad Konferencji Episkopatu Polski w Płocku, tj. 26 września br., rozpoczniemy z księżmi biskupami Eucharystią o godz. 7.30, celebrowaną w płockiej farze, czyli kolegiacie pw. św. Bartłomieja. Głównym celebransem będzie wówczas Przewodniczący Episkopatu Polski, Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi Ks. Biskup Marek Solarczyk.

Apel egzorcystów Diecezji Płockiej

InteliImage

Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej „Halloween”. Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się  problemów u dzieci, które brały udział w różnych „zabawach”, odbywających się w okolicach 31 października. Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, czy profanować cmentarze bądź Najświętszy Sakrament. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne.

Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki świętem Holyween - organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.

Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

Apelujemy zatem, by unikać tych duchowych zagrożeń. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!

Płock, 27 październik 2017 r.

Egzorcyści Diecezji Płockiej

BOŻE NARODZENIE

nowy rok2013-3

Kochani Diecezjanie!

Wypełnił się czas adwentowego oczekiwania. Pragnę Wam wszystkim złożyć serdeczne życzenia świąteczne. W dniu narodzin naszego Zbawiciela  modlę się za całą naszą rodzinę diecezjalną. Życzę, byście doświadczyli w tym szczególnym momencie bliskości Boga, Jego Miłości i niezgłębionego Miłosierdzia. Niech Boże Dziecię, które narodziło się w Betlejem, darzy Was błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

Życzę również Wam wszystkim Kochani, by zbliżający się Nowy Rok 2015 wolny był od wojny, konfliktów i wydarzeń, które mogłyby niepokoić nasze serca. Nowonarodzony Jezus niech obdarza Was radościa i pokojem.

Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem.

Wasz biskup Piotr 

Intencje mszalne - 17.09 - 30.09.2018r.

Poniedziałek 17.09

godz. 17.30 + Michalinę Sosińską - dar ucz. pog.

Wtorek

godz. 17.00 + Tadeusza Więcława - dar ucz. pog.

Środa

godz. 17.00 + Reginę Kozłowską /6/, Zygmunta Zielińskiego, dz-ków Zielińskich

godz. 17.30 + Zbigniewa Budziszewskiego - dar ucz. pog.

Czwartek 

godz. 17.00 + Marcina Małkiewicza

godz. 17.30 + Krzysztofa Guzanowskiego - dar ucz. pog.

Piątek

godz. 17.00 + Stanisława Masiaka /r. śm./

Sobota

godz. 17.00 + Ignacego Zmysłowskiego /20/

godz. 17.30 + Teresę Sławińską /3/

Niedziela  23.09

godz.  9.00  + Annę, Zygmunta i Stanisława Figurskich, r-nę Grzymkowskich i Karasków

godz. 12.00  Za Parafian

godz. 16.00 + Jana Garczewskiego /22/

Poniedziałek

godz. 17.00 + Henryka Modzelewskiego i r-nę Modzelewskich

godz. 17.30  O Boże błog. i łaski dla Beaty i Piotra - int. ślubna

Wtorek

godz. 17.00 + Krystynę Wojciechowską

godz. 17.30 + Zbigniewa Lubelskiego - dar ucz. pog.

Środa

godz. 17.00 + Józefa Kretkiewicza - dar ucz. pog.

godz. 17.30 + Joannę i Franciszka Babeckich i zm. z r-ny

Czwartek

godz. 17.00 + Tadeusza Więcława

godz. 17.30 + Krystynę Paczkowską - dar ucz. pog.

Piątek

godz. 17.00 + c. r-nę Paruszewskich i Trzeciaków

godz. 17.30 + Michalinę Sosińską - dar ucz. pog.

Sobota

godz. 17.00 + Michalinę Pawelską /im./ i Jana Pawelskiego /2/

Niedziela 30.09

godz. 9.00 + r-ców Zdzisława/r. śm./ i Barbarę Gwiazdowskich, dz-ków Gwiazdowskich i Domańskich

godz. 12.00 Za Parafian

                   Chrzest: Marcelina Grabowska

godz. 16.00 + Jerzego Nałęcza /r. śm./, Kazimierę i Marcina Gil

 

Misterium - Czerwińsk

W sobotę /przed Niedzielą Palmową/ byliśmy w Czerwińsku na Misterium Męki Pana Jezusa, które jest co roku odgrywane przez osoby mające właściwe przygotowanie. dotyczy to zarówno sfery wokalnej jak i aktorskiej. Czasami wydaje się człowiekowi, że to wszystko zna i już widział kilka różnych filmów na ten temat. Jednakże, gdy ma okazję z bliska zobaczyć jakieś przedstawienie, poczuć się niejako w centrum tego wszystkiego, w samym środeczku - jest inaczej /jakoś tak dziwnie się to składa w pewną duchową ucztę/. Wydaje się to wówczas czymś zupełnie odmiennym, niż człowiek się sam spodziewał.

My również postanowiliśmy to sprawdzić na sobie i pojechaliśmy do Czerwińska. Zachęta była odległość - od nas jest to niewiele kilometrów! A przecież tam przyjeżdża wiele autokarów, niekiedy z odległych zakątków naszego kraju.

Muszę sie przyznać, że było to ważne doświadczenie dla nas wszystkich i bardzo owocne duchowo. Gdyby ktos mnie pytał - zachęcam do tego, aby udać się do klasztoru i to zobaczyć, żeby przeżyć i samemu ocenić. Naprawdę warto!

Dziękuję naszym Pielgrzymom za  wspólne spędzenie tego dnia w drodze; dziękuję Tym, którzy to przedstawienie przygotowali i nas bogactwem tego trudnego tematu Męki i Śmierci Jezusa ubogacili.

 • 20170408_095453_resize
 • 20170408_095504_resize
 • 20170408_095517_resize
 • 20170408_095520_resize
 • 20170408_095612_resize
 • 20170408_095631_resize
 • 20170408_101838_resize
 • 20170408_104826_resize
 • 20170408_124755_resize
 • 20170408_124806_resize
 • 20170408_125600_resize
Poniżej kilka obrazków z Czerwińska:

W najbliższym czasie w naszej parafii przeżywać będziemy:

 

  1. 3 września 2018 roku rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Msza święta o godz. 9.00, a potem rozpoczęcie roku w naszej Szkole. Zapraszam.
  2. 15 września Pielgrzymka dzieci do Rostkowa.
  3. Od 1 października zaczynamy doroczną modlitwę różańcową.
  4. Pierwsze dni listopadowe poświęcamy naszym bliskim zmarłym i tym, którzy naszej modlitwy potrzebują.
  5. 21 listopada ks. Proboszcz zaprasza na kawę, herbatę i coś słodkiego.
  6. 02 grudnia rozpoczynamy Adwent.
  7. W dniach 14-16 grudnia będziemy przeżywać nasze doroczne rekolekcje adwentowe. Jest to czas na refleksję, skorzystanie z sakramentu Pokuty i przemianę życia na lepsze.
  8. Boże Narodzenie jak zwykle rozpoczynamy już Wigilą o północy, a 25 grudnia cieszymy się z Narodzenia Pana.
  9. 30 grudnia Niedziela Św. Rodziny. W tym dniu na mszach świętych odnawiamy przyrzeczenia ślubne. Małżonków zawierzamy naszym patronom i prosimy o łaski i błogosławieństwo na kolejne lata wspólnego i dobrego życia.
  10. 31 grudnia o godz. 18.00 kończymy rok kalendarzowy dziękując zań Bogu i prosząc o łaski dla całej naszej Wspólnoty i naszych Bliskich.