Szlachetna Paczka - POMAGAM

Chcemy w tym roku - jako Parafia wesprzeć program Szlachetnej Paczki. Osoby, które chcą nieść mądrą pomoc mogą zostać Wolontariuszami. Trzeba tylko zarejestrować się przez formularz na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

To ważne!

Po raz pierwszy ogólnopolski program Szlachetnej Paczki startuje w gminie Baboszewo. Jaki jest cel Szlachetnej Paczki? Otóż jest on podobny do tego, z jakiego powodu ludzie gromadzą się w kościele - pomoc bliźniemu. Wolontariusze, którzy docierają do rodzin, samotnych osób, chcą nieść mądrą pomoc. Bez nich, czyli SuperW nie jest możliwa praca w Rejonie. Wolontariuszem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat. Szlachetna Paczka łączy pokolenia, więc w szeregi wolontariuszy zaprasza się każdego, kto chce wesprzeć projekt. Zgłosić się można za pomocą strony www.superw.pl

Rekrutacja na wolontariusza przebiega w bardzo prosty sposób. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.superw.pl i umotywować swoje zgłoszenie. Następnie, po ustaleniu odpowiedniego terminu, wyznacza się spotkanie na żywo i przeprowadza się rozmowę rekrutacyjną. Nie należy się obawiać spotkania z Liderem, w Szlachetnej Paczce każdy jest ważny i otwarty na poznanie drugiej osoby. Po pozytywnej decyzji następuje wdrożenie Wolontariusza po to, żeby umiał nieść mądrą pomoc. Do zadań SuperW będzie należeć indywidualne spotkanie z rodziną w trakcie której poznają i diagnozują każdą jednostkową sytuacje. Poza tym Wolontariusze współpracują z Darczyńcami i wspierają Lidera.

Otwarcie bazy rodzin planowane jest na 18 listopada 2017r., a weekend cudów czyli Finał Szlachetnej Paczki na weekend 9-10 grudnia 2017 roku. Dzięki uczestniczeniu w tym niesamowitym projekcie każdy Wolontariusz może liczyć na niezwykłe przeżycia i radość z niesienia dobra. Zapraszamy.