Wielkanoc 2017

Drodzy Parafianie i nasi przyjaciele!

Już teraz, właśnie dziś z wielką radością przeżywamy piękny dzień jakim jest Wielka Sobota!
Przed nami wieczorne nabożeństwo: piękna Wigilia Paschalna, ale już czujemy święta, już składamy sobie życzenia wielkanocne, już prawie kosztujemy święconkę. Niektórzy po raz pierwszy od miesięcy przybywają do świątyni; inni cieszą się tymi świętami - bo jest to normalne i oczywiste.

Przeżyliśmy Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Najświęrtszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. Przeżyliśmy wczoraj dzień adoracji Krzyża - symbolu Męki Jezusa i znaku naszej wiary. Dziś zaś wchodzimy powolutku w Misterium zbawcze Jezusa i oczekujemy Zmartwychwstania.
Z tego powodu właśnie - pięknych świąt Zmartwychwstania życzę Wam wszystkim - aby Wielkanoc była zawsze w Waszym sercu i życiu, w Waszych Rodzinach i Wspólnotach.
Niech nowe życie dane Wam przez Zmartwychwstałego Pana nie zostanie zmarnowane. Bądźcie dumni z Wiary i Miłości, bądźcie silni Rodziną i Przyjaciółmi; bądźcie Wierni swoim Przyrzeczeniom.
Do tego tradycyjnie dodajemy życzenia zdrowia i radości i mocy, żeby nie przesadzić z ... czymkolwiek. Pięknych Świąt.

I do zobaczenia na naszych Celebracjach w pięknej Sarbiewskiej świątyni. Ks. proboszcz

20170415 093615