Ogłoszenia bieżące

  1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

 2 W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Msze Święte o godz.9.00 i 12.00.

3. Dziś pierwsza niedziela listopada. Członkowie Kół Żywego Różańca dokonują zmiany tajemnic

4.  Jeszcze tylko dwa dni, do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5.    Przez cały listopad zamawiając tzw. wypominki roczne uświadamiamy sobie potrzebę modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Nie tylko różaniec odmawiamy codziennie, ale też modlitwa i komunia ofiarowywana za zmarłych są tym wielkim dobrem, które im przekazujemy. Pamiętajmy o tym w czasie pogrzebów i mszy żałobnych. Mniej znaków zewnętrznych, a więcej wewnętrznych – duchowych.

6. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy o mocy kultury narodowej i o budowaniu pozycji międzynarodowej Państwa; o sporze dotyczącym słów konsekracji i o duszpasterstwie, które się przemienia; także informacje dotyczące sądownictwa i gospodarki morskiej – połowów dorsza i łososi; o motoryzacji i ochronie przyrody. Zachęcam do lektury.

7. Już dziś nastąpi liturgiczne otwarcie etapu diecezjalnego drogi synodalnej w Płocku – będzie to miało miejsce w Bazylice Katedralnej w niedzielę 7 listopada o godz. 15.00. Później będą spotkania w rejonach, parafiach, dostępne skrzynki synodalne na swoje zgłoszenia można wrzucać przekazane na  piśmie sugestie, propozycje i  komentarze na  temat Kościoła katolickiego i  jego tożsamości, działania parafii i  pomysłów duszpasterskich na ożywienie i rozbudzenie wiary.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Krzysztof Żbikowski i + Czesław Świderski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek ...