Ogłoszenia bieżące

1. 

  1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”.

 2 W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. Zgodnie z tradycją odbył się wówczas, w Wielką Sobotę, chrzest władcy Polan. Jak powiedział Prezydent A. Duda - «To wtedy narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość.

3. Zgodnie z zachętą Przewodniczącego KEP ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, jest rzeczą niezwykle istotną, aby pamięć o tak ważnym dla Kościoła i narodu wydarzeniu była kultywowana rokrocznie, tak, by zapadła głęboko w sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń. Pamiętajmy o tym ważnym dniu, wypadającym w tym roku w najbliższą środę. Wywieśmy, jeśli to możliwe, w Święto 14 kwietnia, flagę państwową i watykańską.

Więcej informacji na stronie internetowej www.swietochrztu.pl.

4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dziś w numerze o papieżu seniorze Benedykcie XVI; o Sercu Jezusa i Bożym Miłosierdziu; o pandemii i odbudowie zdrowia Polaków; o Kanale Sueskim i jego ograniczeniach; także o pięknym kościele w Turku. Zachęcam do lektury.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły + Alina Dusińska i + Krystyna Wirszewska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek ...

6.  Dziękuję za ofiary przekazane na kwiaty do grobu Pańskiego.