Ogłoszenia bieżące

1.  W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2 Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

4.        Do kupienia „Gość Niedzielny”. Dziś w numerze o tym, czy warto się zaszczepić czy też niekoniecznie; o tym, jak w czasach zamętu nie stracić wiary w rozmowie z ks. Misiarczykiem; o prostocie życia, poprzestawaniu na tym, co się ma, o ascezie odkrywanej na nowo; również o osobach znanych i ważnych: o Cyprianie Kamilu Nowidzie i Agnieszce Osieckiej. Zachęcam do lektury.

5. Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło kilka osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 r., doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. zł., jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W  tej nadzwyczajnej sytuacji, na  prośbę Przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Biskup Płocki Piotr Libera zarządza, aby niedzielę 24 stycznia br. obchodzić w diecezji płockiej jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia, podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek na ten cel.

6. Dziękuję za ofiary na nasze remontowe prace.