Ogłoszenia bieżące

  1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

 2 Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o wszystkich pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

3. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W nowym numerze możemy poczytać o synodzie do którego jesteśmy zaproszeni; o kryzysie na naszej wschodniej granicy; o niezwykłej beatyfikacji o. Maksymiliana M. Kolbego, która dokonała się w 1971 roku; o opiece paliatywnej, tak ważnej i trudnej, szczególnie poza miastami. Także o energetyce przyszłości oraz o Opactwie w Czerwińsku, fotoreportaż jako zaproszenie dla tych, co nie byli. Zachęcam do lektury

4.  Przeminęło już 50% października – miesiąca modlitwy różańcowej. Nieustająco rozważamy tajemnice Boże, wzywamy wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiamy Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcam do odmawiania różańca w rodzinach. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 16.30. W niedziele o 8.30.

5.   Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Już zacząłem przyjmować tzw. wypominki roczne i jednorazowe. Dziś możemy zabrać karteczki przygotowane, by na nich napisać imiona swoich bliskich zmarłych, których chcemy powierzać Bogu we wspólnej modlitwie.

6. Dziękuję za przekazane w minioną niedzielę ofiary. Do puszek zebraliśmy 800 zł na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecie i tyle przekazałem. Natomiast na tacę zebraliśmy 1600 zł i jako pomoc siostrom Klaryskom w Przasnyszu przekazałem sumę 3000 zł. Za ten gest życzliwości serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.