Ogłoszenia bieżące

1.  Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 16.30, a w niedziele o 8.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

 2 Do kupienia „Gość Niedzielny”. Dziś w numerze o św. Franciszku, który choć mówił o sobie „prosty i niewykształcony” to przemienił Kościół; o walce z koronawirusem mówi nowy minister zdrowia; o nawracaniu rodziców i recepcie na dobre życie mówi matka sługi Bożego Carla Acutisa; a w dodatku o leczeniu sanatoryjnym. Zachęcam do lektury.

3. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

4.  W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

5.   W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

6.       Dziś po mszach świętych będziemy mogli wesprzeć najnowszą wspólnotę z Płońska, parafię św. o. Pio. Są wśród nas przedstawiciele tej wspólnoty i – podobnie jak w roku ubiegłym – będą zbierali wsparcie od nas. Bóg zapłać.

7. Dziękuję za ofiary na nasze remontowe prace.

8. W najbliższą sobotę spotykamy się - jako Członkowie Kół Żywego Różańca - w sanktuarium w Smardzewie. Wezmą w nim udział tylko przedstawiciele płońskich dekanatów. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Bp Piotr Libera, Biskup Płocki. Początek spotkania: godz. 10.00. O godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza świeta, pod przewodnictwem ks. Biskupa. Zapraszam serdecznie do uczestniczenia w tym spotkaniu "na żywo" bądź też przez media diecezjalne KRDP.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Stefana Sosnowskiego. Wieczny odpoczynek ...