Ogłoszenia bieżące

1. Wraz z Jezusem dziś zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób - w naszym świecie, w swoim życiu - realizować dążenie do świętości. Jak obierać ową najlepszą cząstkę, która da nam zbawienie? Nie jest łatwo wybierać to, co lepsze, szlachetniejsze - ale warto to robić, by okazać innym życzliwość,dpbroć, miłość, troskę i wybaczenie. Tylko takie działanie można nazwać naśladowaniem Jezusa.

 2. Możemy też kupić nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m. in. O tym jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie; o brakujących lekach w naszym kraju; o ważnych zmianach w naszych miastach, o akcji „nie ma śniadania bez czytania” czyli najpierw Pismo święte, a potem jedzenie. Zachęcam do lektury.

3.  Za tydzień w niedzielę, po wszystkich mszach świętych, będę świecił nasze pojazdy mechaniczne z racji św. Krzysztofa. Serdecznie zapraszam. Będziemy się też modlić w intencji wszystkich kierujących, byśmy poruszali się bezpiecznie i z rozsądkiem po naszych drogach.

4.  Parafia św. Maksymiliana organizuje wyjazd wakacyjny do Rewala, są jeszcze miejsca, termin od 80.07 do 10.08. Gdyby ktoś był zainteresowany – proszę o kontakt ze mną. Koszt – 600 zł. Decyzja do wtorku.

5.  6 sierpnia wyrusza z Płocka kolejna pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Gdyby ktoś się wybierał, zapraszam serdecznie do zapisów. Można to uczynić w swojej parafii albo w parafii z którą idziemy czyli w Płońsku.

6. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam też, że wakacji od Pana Boga nie ma, choć jak widać – nie wszyscy to wiedzą.

7. Dziękuję za ofiary na nasze prace remontowe.