Ogłoszenia bieżące

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

 2. Możemy kupić nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m. in. o tym, jak bł. Ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak nadal przeszkadza po swojej męczeńskiej śmierci; o rodzicach św. Jana Pawła II, kandydatach na ołtarze; o oszczędzaniu na przyszłość – jak zadbać o dobrą emeryturę?; o Kurdach i o Syrii. Zachęcam do lektury.

3.  Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

4.   Uczniowie naszej szkoły podstawowej zapraszają na montaż słowno – muzyczny „Bądźmy dla siebie bliscy”. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę po mszy świętej o godz. 9.00. Przy wyjściu z kościoła będą ustawione puszki, do których będzie można złożyć symboliczną złotówkę – wsparcie działań i programów naszej SP. Serdecznie zapraszam!  

5.  Koło Biblijne zmieniło dzień swoich spotkań. Zapraszam nie we wtorek, jak dotychczas – ale w środę. Godzina pozostaje ta sama – 19.00.

6. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału w tym dniu w różańcu i Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

7. Od teraz możemy zapisywać naszych zmarłych na tzw. Wypominki jednorazowe, czytane na cmentarzu 1 listopada oraz na roczne, czytane w każdą niedzielę przed sumą.