Ogłoszenia bieżące

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Możemy kupić nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m. in. o tym, dokąd zmierza Europa; o Duchu Świętym i Jego poznawaniu; o nowym sanktuarium w Górze Kalwarii; o przepięknych świątyniach – w Polsce i na świecie, które warto zobaczyć i o tym, ile zarabiają posłowie. Zachęcam do lektury.

4. Jutro czcimy Maryję jako Matkę Kościoła, a w czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W przyszłą niedzielę celebrować będziemy Uroczystość Trójcy przenajświętszej.

6. W poniedziałek o godz. 18.15 spotkanie przed Komunią Generalną. Zapraszam.

7. Zapraszam do uczestnictwa w Białym Tygodniu dzieci i rodziców pierwszokomunijnych. Najpierw nabożeństwo majowe, a następnie Eucharystia.

8. Dziękuję za ofiary na nasze prace remontowo - budowlane.