Ogłoszenia bieżące

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Mam nadzieję, że do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. To jest przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży.

 2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy 24 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3.  Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4.  

  1. 1.Możemy kupić nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m. in. o Betlejem: wirtualna podróż do tego miejsca, by zobaczyć co się tam dokonało; o mijającym roku i jego wyzwaniach mówi ks. Prymas abp Wojciech Polak; list apostolski papieża Franciszka „ O znaczeniu i wartości żłóbka” oraz wszystkie teksty potrzebne do rodzinnej Wigilii. Zachęcam do lektury.  

5.  Koło Biblijne zaprasza na spotkania w każdą środę, o godz. 19.00. Spotkania są na plebanii.

6. Wywieszona jest już rozpiska Róż różańcowych na miesiąc grudzień. W kościele, jako ogłoszenie i na stronie parafialnej w zakładce Ogłoszenia parafialne / Na najbliższy okres. Tam możemy zobaczyć jaką tajemnicę będziemy odmawiać w najbliższym miesiącu.

7. Rozprowadziliśmy prawie wszystkie świece Caritas. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował - zapraszam do zakrystii.

8. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie dziś p. Męczyńskim za choinki do naszej świątyni. Dekorację kościoła planujemy na poniedziałek, od godz. 9.00. Serdecznie proszę o pomoc w tym ważnym dziele.