Ogłoszenia bieżące

1.    Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

 2 We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam do modlitwy w intencji naszych mam.

3. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

4. Trwa maryjny miesiąc – maj. Codziennie gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Z racji na pandemię proszę o modlitwę prywatną przez cały miesiąc. My w kościele po każdej mszy o godz. 17.00 będziemy odmawiali Litanię Loretańską.

5. Bardzo proszę o zapoznanie się ze zmianami dotyczącymi naszego parafialnego wyjazdu. Wyjazd mający się rozpocząć 29 kwietnia został przeniesiony na sierpień, dokładnie na 25 sierpnia i potrwa do 28.08. Bardzo proszę osoby zapisane o kontakt ze mną i potwierdzenie albo rezygnację z tego wyjazdu, z nową datą. Telefon i adres mailowy na stronie parafialnej.

6.   Do kupienia „Gość Niedzielny”. W nim zaś o Paruzji czyli o końcu świata, o przyszłości górnictwa w związku z pandemią; o naszych misjonarzach walczących z pandemią na innych kontynentach; o tegorocznych wakacjach i o wyborach prezydenckich w rozmowie z Jarosławem Gowinem. Zachęcam do lektury.

7. Zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach przez internet – naszą stronę na Facebooku. Cały czas obowiązuje zasada: pozostań w domu. Pamiętajmy o tym, by chronić życie innych oraz własne. Od poniedziałku na mszach świętych może uczestniczyć w naszym kościele 35 osób.

8.W minionym tygodniu pożegnaliśmy trzy Panie, nasze obecne i byłe Parafianki: + Reginę Kwiatkowską, + Marię Gajewską i + Irenę Sitkowską. Polećmy je Bogu miłosiernemu: Wieczny odpoczynek …