Ogłoszenia bieżące

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 8.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali.

 2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania.

3.  W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich.

4.   W najnowszym Gościu Niedzielnym: o grzechu, jako największym nieszczęściu człowieka; o tym, jak uniknąć koronawirusa radzi Minister zdrowia; o pokoleniu smartfona i o wierze w czasie epidemii. Zachęcam do lektury.  

5.  Możemy kupować od dziś wielkanocne baranki. Cena 5 zł. Jest to pomoc potrzebującym. Dziękuję wszystkim kupującym za zrozumienie i dar serca.

6. Wyjazd parafialny na Misterium Męki odwołane – można odbierać pieniążki. Natomiast ten kwietniowo – majowy zorganizowany i mam nadzieję, że się odbędzie.

7. Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 na plebanii. Zapraszam.

8. Rekolekcje odwołane w szerokim rozumieniu ale plan zostaje. Msze rekolekcyjne będą odprawiane wraz z nauką. W piątek i sobotę będziemy transmitować Mszę o godz. 9.00. Zachęcam do duchowego uczestniczenia  i modlitwy. Po mszy będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja będzie w piątek i sobotę pomiędzy mszami o 9.00 i 12.00. Możliwość spowiedzi.

9. W niedzielę natomiast transmisja będzie o godz. 12.00, jak w minioną niedzielę.

10. Trwajmy na modlitwie każdego dnia. Pamiętajmy słowa Jezusa: "Nie lękajcie się. Ja Jestem". Każdego dnia proszę, zgodnie z zaleceniem Episkopatu, o modlitwę różańcową o godz. 20.30. Módlmy się za chorych, cierpiących, ich Rodziny. Módlmy się za Służbę Zdrowia - wszystkich którzy dbają o chorych i im pomagają.Pamiętajmy też o wszystkich, którzy muszą pracować dla wspólnego dobra, narażając wielokrotnie swoje zdrowie.

.