Ogłoszenia bieżące

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

 2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Idąc za wezwaniem Maryi, odmawiamy wspólnie różaniec podczas nabożeństwa o godz. 16.30, a w niedziele o 8.30. W Uroczystość Wszystkich Świętych różaniec za zmarłych odmówimy na cmentarzu – o godz. 18.00.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele o godz. 9.00 i 12.00. Po mszy o godz. 12.00 – procesja i modlitwy za zmarłych z naszych rodzin, a także tych spoczywających na naszym cmentarzu. Będziemy polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

4. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

5.    W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 9.00 i 12.00.

6. Możemy kupić nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m. in. o pomocy, która możemy okazywać naszym zmarłym; o solidarności z kościołem prześladowanym; o świętowaniu niepodległości; jest też ciekawe podsumowanie – jak statystycznie wygląda podział obowiązków domowych /mężczyźni nie wypadają zbyt dobrze!/; jest tez o Synodzie Młodych. Zachęcam do lektury.

7.  W każdy wtorek zapraszam na spotkania Koła Biblijnego. Spotkania odbywają się na plebanii o godz. 19.00. Zachęcam wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego, gdyż nic mądrzejszego przeczytać się nie da.