Ogłoszenia bieżące

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty daje nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadzi nas do całej prawdy. On umacnia to, co słabe, prostuje co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Ofiarami do puszek wspieramy dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

3. W poniedziałek, 5 czerwca obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, ustanowione na prośbę polskich biskupów. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele.

4. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, przypada uroczystość Trójcy Świętej. Ta niedziela także dla wielu z nas jest dniem wyjątkowym, ponieważ w tym dniu 36 dzieciaków odnowi w naszym kościele swoje Przyrzeczenia Chrztu Świętego podczas mszy świętej o godz. 12.00. Uczestnicząc w tym wydarzeniu każdy z nas zapewne samemu sobie zada pytanie o świadomość swojego Chrztu: czy ja jestem świadomym chrześcijaninem, czy jestem prawdziwym uczniem Jezusa? Kto chce uczestniczyć w tym pięknym Wydarzeniu - serdecznie zapraszamy.

6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w srodę o godz. 18.00, a dla dzieci przed Odnowieniem chrztu w czwartek, także o 18.00. Terminy są nieubłagalne: komunia - j.w., a Bierzmowanie w piatek po Bożym Ciele, o godz. 18.30.

7. 18 czerwca będziemy przeżywać odpust św. Antoniego. Proszę serdecznie o poszukanie rzeczy, które nadają się na fanty loteryjne, albo o parę złoty, byśmy je kupili. Można dostarczyć je osobiście, można zebrać razem z sąsiadami lub w poszczególnych wioskach. Proszę też o pomyślenie o ciastach, które mozna będzie spożywać w tym szczególnym dniu przy kawie lub herbacie.Fanty prosze dostarczyć do najbliższej niedzieli, potem musimy je posegregować, opisać i przygotować do Festynu. Dzięki.

8. Przygotowujemy sie również do Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Bożego Ciała. Prosze pomyśleć o przystrojeniu ołtarzy w czasie procesji jak również domów na trasie procesji. prosze też asystę i dzieci do sypania kwiatkami o wczesniejsze sprawdzenie, czy wszystko co będzie nam potrzebne jest przygotowane.