Ogłoszenia bieżące

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze.

 2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału
w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30, a w niedziele o 8.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach
.

4. Kalendarz na nowy rok Pański 2018 jest już dostępny do wpisywania intencji mszalnych. Zapraszam. Proszę też o odebranie zdjęć z Bierzmowania.

5. Komunie święte w roku szkonym 2017/2018: I-sza Komunia święta bedzie miała miejsce 20 maja 2018 roku, o godz. 10.00; Uroczyste Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego natomiast 27 maja, o godz. 12.00. Zapraszam.

6. Uruchomiony został moduł „Cmentarz parafialny w Sarbiewie”: https://sarbiewo.egroby.pl/ i jest już dostępny do przeglądania, do korzystania. Możemy wejść na ten moduł z naszej parafialnej strony: http://www.parafiasarbiewo.pl/ i tam znaleźć naszych zmarłych pochowanych w Sarbiewie oraz zobaczyć wszystkie groby, znajdujące się na naszym cmentarzu – zdjęcia, jak one wyglądają. Jest jeszcze trochę grobów nieopisanych, ponieważ nie dało się odczytać tablic albo ich po prostu nie ma. Gdyby ktoś nie znalazł swoich bliskich – proszę o kontakt ze mną.

7. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na nasze prace remontowe.