Ogłoszenia bieżące

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

 2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale zaś w niedzielę o godz. 8.30.

3.  Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

4.  W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej, lub prywatnie w swoim domu.

5.  Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dziś w numerze o recepcie na dobre małżeństwo, o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci, o sensie umartwienia i pokuty, a w nowym cyklu wielkopostnym – o naśladowaniu Jezusa i godzeniu się z wolą Boga. Zachęcam do lektury

6. Udało mi się dograć wszystkie szczegóły naszego majowego wyjazdu. Program wisi w gablocie. Koszt tego wyjazdu to 580 zł. Można już zapoznać się z planem, a następnie zbierać i wpłacać pieniążki do mnie, by potwierdzić ostatecznie swoje uczestnictwo.

7. Dziękuję za ofiary na nasze prace remontowe.