Ogłoszenia bieżące

1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

3. We wtorek przypada dzień Patrona dzieci i młodzieży - św. Stanisława Kostki. W sposób szczególny zapraszam dzieci i młodzież do modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, w domu bądź na Mszy Świętej o godz. 17.00.

4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

5.    W sobotę 22 września udamy się z pielgrzymką do miejsca narodzenia św. Stanisława Kostki, do Rostkowa oraz do Pułtuska, w którym przebywał nasz Rodak ks. Maciej Kazimierz Sarbiewski. W Rostkowie odprawimy mszę świętą, a potem udamy się do pięknego Pułtuska. Tam będzie obiad, zwiedzanie i pływanie po Narwi gondolami. Wyjazd o godz. 8.00.

6. Wstępnie informuję także, że organizujemy już przyszłoroczny wyjazd w dniach 1-4 maja. Z racji na to, że jest on dłuższy i przez to bardziej kosztowny – podaję tę informację wcześniej, byśmy mogli to przemyśleć i zdecydować wcześniej /ponieważ trzeba pozamawiać noclegi i całą resztę/. Trasa to Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Biały Dunajec i Zakopane. Koszt byłby na poziomie ok. 560zł.

7.  W każdy wtorek zapraszam na spotkania Koła Biblijnego. Spotkania odbywają się na plebanii o godz. 19.00. Zachęcam wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego, gdyż nic mądrzejszego przeczytać się nie da!

8. Zapraszamy serdecznie do Płocka.

W dniach 25 i 26 września 2018 roku odbędzie się w stolicy naszej diecezji, w Płocku, 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Biskup Płocki - Piotr Libera kieruje do nas zaproszenie do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Diecezja Płocka po raz pierwszy będzie gościła wszystkich polskich biskupów. Główną inspiracją dla obrad polskiego Episkopatu w Grodzie  Krzywoustego jest przeżywany przez nas Rok Jubileuszowy – św. Stanisława Kostki. Jest on patronem dzieci i młodzieży oraz patronem naszej diecezji. Urodził się i wychowywał, jak wiemy, w Rostkowie k. Przasnysza. Wraz z całym Episkopatem pragniemy dziękować Bogu za tego wielkiego Świętego z Mazowsza, który jest wciąż aktualnym przykładem i inspiracją pięknego i szlachetnego życia, nie tylko dla osób młodych.

Serdecznie zapraszam Was na uroczystą Mszę św., która będzie celebrowana we wtorek 25 września br. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Płocku z udziałem polskich księży biskupów. Będzie jej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Ks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, zaś homilię wygłosi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz.

Drugi dzień obrad Konferencji Episkopatu Polski w Płocku, tj. 26 września br., rozpoczniemy z księżmi biskupami Eucharystią o godz. 7.30, celebrowaną w płockiej farze, czyli kolegiacie pw. św. Bartłomieja. Głównym celebransem będzie wówczas Przewodniczący Episkopatu Polski, Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi Ks. Biskup Marek Solarczyk.