Ogłoszenia bieżące

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

 2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 18.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 9.00 i 12.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Jednak już dziś dokonamy tradycyjnego błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody, gdyż w środę rozpoczynam wizytę duszpasterską, a wcześniej pan Marek dociera do naszych domów. Proszę też o serdeczne przyjmowanie pana kościelnego.

5.    W przyszłą niedzielę po sumie o godz. 12.00 zapraszam na przedstawienie jasełek w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. Piękne i warte zobaczenia.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 7.30 w czwartek.

7.   Plan kolędy w tym tygodniu:

  • Środa: Arcelin – od godz. 15.00;
  • Czwartek:Ćwiklin, od p. Piórkowskich, od godz. 10.00;
  • Piątek:Galominek, od p. Fronczak; od godz. 14.00;
  • Sobota:Ćwiklin, od p. Konopka, od godz. 10.00;
  • Poniedziałek: Ćwiklinek spółdzielnia, od godz. 14.00.

8. Możemy kupić nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m. in. o Maryi, wolnej od zmazy grzechu; o Duchu Świętym, który może pomóc w podjęciu dobrej decyzji w życiu; o ekologii i jej znaczeniu; o Bogu, który nie lubi siły i posyła ludzi tam, gdzie trzeba; o hazardzie i o premierze Chin w habicie. Zachęcam do lektury