Pielgrzymka do Rostkowa

W minioną sobotę 20 września przeżywaliśmy pielgrzymkę do sanktuarium świętego Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży. Była ona związana z XXXI już pielgrzymką dzieci i młodzieży z całej naszej płockiej diecezji do tego sanktuarium. My pojechaliśmy tam z wielką radością, jako przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej. Było nas 38 osób, w tym 5 osób odpowiedzialnych (dorosłych).

Z mniejszą lub większą radością - to drugie było bardziej popularne - podjęliśmy sie tego trudu. Słowo trud odnosi się w odczuciu dzieciaków tak naprawdę do przemarszu, który odbywa się na trasie Przasnysz - Rostkowo. Każdy inny punkt tego spotkania był odbierany bowiem jako coś fajnego, pozytywnego, dającego sporo radości. Zresztą dzieciaki już od początku były nastawione pozytywnie do tej atrakcji wycieczkowo - pielgrzymkowej, bo wcześniej nie miały możliwości uczestniczenia w tego rodzaju wydarzeniu.

Spotkanie poza przemarszem do Rostkowa dało też naszym Młodym Parafianom możliwość spotkania z Biskupem Płockim Piotrem Liberą, mnóstwem Kolegów i Koleżanek z całej diecezji, przeżyciu spotkania duchowego z Patronem, zobaczenia nowych miejsc i oczywiście szalonego biegania po tasach /wszystkie te elementy wymieniały dzieci w dowolnych konfiguracjach/. Mam nadzieję - jako Proboszcz - że nie był to ostatni taki nasz wyjazd do szczególnych miejsc naszej płockiej diecezji. Miejmy też nadzieję, że ten duch pielgrzymowania zachęci także Doroslych Parafian Sarbiewa do wyjazdu ze swej stolicy.

iMG3

 iMG1

IMG2

iMG5

iMG6

iMG4