Pielgrzymowanie ma wartość!

Miesiąc sierpień już tradycyjnie związany jest w naszej diecezji z pielgrzymowaniem do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jak co roku zatem - także i teraz mobilizujemy się wzalemnie do tego trudu, abyśmy mogli przeżyć ten miesiąc w jedności z tymi, którzy trud pielgrzymowania podejmą. Dotyczy to także pielgrzymów duchowych. Ale po kolei.

Pielgrzymka Płocka na Jasną Górę wyruszy  pod hasłem "Cały Twój Maryjo", co jest nawiązaniem do postaci św. Jana Pawła II, którego kanonizację w tym roku przeżywaliśmy. Bedziemy dziękować Bogu za dar Papieża Polaka rozważając w drodze Jego słowa do nas kierowane. Wyjście na szlak ma miejsce jak zawsze po mszy świętej o godz. 6.00, sprawowanej w katedrze pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery.

Zapisy na pielgrzymkę dokonywane są w swojej parafii na podstawie Karrty uczestnictwa (dostepna na stronie www. Płockiej Pielgrzymki). Tu też uiszczamy opłaty pielgrzymkowe tzw. wpisowe - za bagaż, koszulkę grupy i na potrzeby funkcjonowania pielrzymki - w kwocie 100 zł; dzieci do lat 13-tu płacą 80 zł.

Wszscy ci, którzy nie mogą iść w pielgrzymce, a chcą jakoś w niej uczestniczyć mogą to czynić jako pielgrzymi duchowi.

My w Sarbiewie już się przygotowujemy do pielgrzymki, przeżywając też nasze lokalne pielgrzymowanie. 8 czerca tego roku w uroczystość Zesłania Ducha Świetego wędrowaliśmy do sanktuarium w Smardzewie, aby tam przeżywać odpust i we wspólnocie oddawać cześć Matce Najświętszej. Nasza grupa, po mszy świętej udała się pieszo - co wiadomo, bo to pielgrzymka - do Smardzewa ze śpiewem i modlitwą na ustach. Poniżej kilka dosłownie zdjęc z naszej wędrówki.

IMG 20140608 103846

IMG 20140608 103837