Uroczyste Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu

W ostatnią niedzielę mieliśmy w Parafii ważną i piękną Uroczystość. Dzieci z klasy Iv -tej mogły w sposób świadomy, z radościa i miłością do Jezusa dokonać odnowienia Przyrzeczeń swojego Chrztu. I tak jak kiedyś ich Rodzice i Rodzice Chrzestni, którzy w ogromnej większości także im w tej ważnej chwilii towarzyszyli, mogli wypowiedzieć słowa wyznania wiary i wyrzeczenia się dzieł szatańskich.

To przeżycie - jak widać na wybranych zdjęciach - bardzo mocno zaangażowało dzieci, ich rodzeństwo, rodziców i bliskich, a także niektórych Parafian będących poza rodzinami. Jest to bardzo piękny moment w życiu każdej wspólnoty. W tym roku tym bardziej radoścnie przeżywany z powodu braku I-szej komunii, czyli dzieci z klas drugich. Dlatego też w czasie tego święta dzieci wraz ze swoimi najbliższymi mogli dać świadectwo nam wszystkim - jak wielki jest Pan, który nas wybiera i prowadzi od Chrztu aż do wieczności.

Dziękuję bardzo wszystkim tym, którzy się zaangażowali w przygotowanie tej Uroczystości. Wiele osób włączyło się w te przygotowania i przebieg samej mszy, podczas której dzieci odnowiały swe przyrzeczenia; było to sprzątnięcie naszej pięknej świątyni, przygotowanie dekoracji kwiatowej, która urzeka swoim urokiem i samo przygotowanie dzieci. Dziękuję też za dar przekazany przez Rodziców - obrusy na ołtarze w naszym kościele.

Mam nadzieję, że uczestnictwo w takich wydarzeniach także i nas w nich uczestniczących pobudzi do refleksji nad rolą Jezusa w naszej codzienności. Taka powinna być w nas świadomość Chrztu, jakie było zaangażowanie dzieciaków w Niedzielę: totalne skupienie na Jezusie, aby "wszystko było przepiękne" jak to ujęła jedna z Bohaterek tej niedzieli.

Możemy to podziwiać. Zapraszam.

• DSC_0459_resize
  • DSC_0494_resize