Wizytacja Biskupia 2013

wizytacja2013s     W dniu dzisiejszym, to jest 27 czerwca gościliśmy w naszej parafii ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. O godz. 9:00 odprawił On Mszę na zakończenie roku szkolnego, a następnie poświęcił tablice upamiętniające zamordowanych w Katyniu i Twerze naszych rodaków. O godz. 11:30 odbyło się główne nabożeństwo podczas którego ks Biskup udzielił sakramentu bierzmowania. Serdeczne Bóg zapłać ks. Biskupowi za dzisiejszą posługę w nasze parafii.

Czytaj więcej...

Odpust ku czci św. Antoniego 2013 r.

odpust antoniego 2013Podczas Mszy św. o godz. 12:00 uczciliśmy patrona naszej parafii św. Antoniego. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. kan Józef Błaszczak, proboszcz ze Strzegowa. W kazaniu powiedział między innymi - Czy potrzebni są nam święci, do czego są potrzebni? Potrzebni są by odsłaniać wartości, by odsłaniać Boga, którego świat tak bardzo chce zakryć i zastąpić czymś innym.

Czytaj więcej...

Boże Ciało 2013

bozecialo2013r       "... zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się dzieciom jego powodzi" Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie podczas procesji Bożego Ciała odwiedził nasze domy a my prosiliśmy Go o błogosławieństwo. Dzisiejsza uroczystość zgromadziła bardzo wielu parafian i gości. Oddaliśmy cześć Jezusowi i pokazaliśmy jak bardzo go kochamy. Niech Jego błogosławieństwo towarzyszy nam każdego dnia.

Czytaj więcej...

Niedziela Powołań Kapłańskich, Odpust ku czci św. Stanisława i IX Dni ks. K.M. Sarbiewskiego

odpust 2013        Mszą św. o godz. 12:00 celebrowaną przez ks. Tomasza Brzezińskiego, o. Krzysztofa Dorosza i o. Antoniego Wróbla zakończyliśmy IX dni poświęcone ks. K. M. Sarbiewskiemu. Uroczystość ta była związana z naszym odpustem parafialnym i niedzielą powołań kapłańskich. Cieszy fakt, że tak dużo osób wzięło udział w tych uroczystościach. Po Mszy św. odbył się koncert Dziecięcego Chóru Chłopięcego z Warszawy połączony z recytacją p Józefa Plesa.

Czytaj więcej...

Historia i relaks

wycieczka2012         26 września 2012r. uczniowie klas IV - VI wraz z nauczycielami (p. M. Witkowska, ks. W. Godleś, p. B. Ners-Lewandowska, p. A. Szymańczyk, p. M. Pasierowski) i rodzicami (p. M. Grzelak, p. E. Lewandowska) udali się na wycieczkę rowerową trasą: Sarbiewo - Smardzewo - Wola Folwark - Sarbiewo.

Czytaj więcej...

Podkategorie