Ogłoszenia bieżące

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Możemy kupić nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m. in. o świętej siostrze Faustynie, o pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca; o wyborach, które już za tydzień; o Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata i o zaletach czytania dzieciom książek. Zachęcam do lektury.

3.  Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

4.  W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5.  Dziś przebywają wśród nas przedstawiciele najmłodszej płońskiej parafii św. O. Pio, by przeprowadzić kwestę na rzecz budowy kościoła w tej parafii. Po mszach będą zbierali ofiary na ten cel. Gdyby ktoś zechciał wspomóc – serdecznie proszę o włączenie się w to wydarzenie.

6. Pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 15 października, o godz. 17.00 na cmentarzu katolickim przy ul’ Kopernika w Płońsku.

7. Dziś możemy odebrać formularz /kartkę/, by zapisać naszych zmarłych na tzw. Wypominki jednorazowe, czytane na cmentarzu 1 listopada.