Aktualności wszystkie aktualności »

czwartek 28.03.2024

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś błogosławimy palmy, przejdziemy też na sumie z procesją wokół naszej świątyni. Służy to wyznaniu przez nas wiary w to, że Jesus jest naszym Panem.

2. Obchody Paschy rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, o godz. 18.00. Będziemy wówczas dziękowali Jezusowi za Dar dwóch ważnych Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Po skończonej liturgii - przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy, ołtarza adoracji. Tego też dnia dzieci przynoszą w darze jałmużnę wiekopostną.

3. W Wielki Piątek nie sprawujemy Eucharystii. O godz. 18.00 odprawiamy za to Adorację Krzyża. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy. Natomiast o godz. 21.00 - zapraszam na odśpiewanie wszystkich części Gorzkich Żali.

4. W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa złożonego w Grobie. Pokarmy święcimy o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Wieczorne nabożeństwo Wigilii paschalnej rozpoczynamy o godz. 20.00. Na tę liturgię zabieramy świece.

5. Niedzielę Zmartwychwstania zaczniemy Procesją rezurekcyjną. Zapraszam na godz. 6.00 i przypominam o zmianie czasu.

6. Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w tych Wydarzeniach druhów Strażaków, Lektorów, Kantorów,  Asystę Parafialną, Służbę liturgiczną oraz Parafian i Gości.

czwartek 28.03.2024

poniedziałek 26.06.2023

Najnowsze zdjęciawszystkie zdjęcia »